کد خبر: ۳۷۴۷۴ - تاریخ خبر: ۱۳:۲۸ - ۱۳۹۷/۹/۱۱

معافیت مالیاتی ناشران بورسی راه مهار سوداگری
نماینده ملت در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد:

معافیت مالیاتی ناشران بورسی راه مهار سوداگری

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی گفت:اگر از شرکت های بورسی حمایت های مالیاتی شود زمینه افزایش درآمدهای مالیاتی در میان مدت و بلندمدت فراهم می شود.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، رحیم زارع درباره نقش بورس در زمینه ساماندهی نقدینگی گفت: علی رغم اینکه کارشناسان اقتصادی هشدار دادند اما میزان نقدینگی در کشور با افزایش قابل توجهی روبرو شده که بیانگر عدم هدایت مناسب نقدینگی است.

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:با توجه به اینکه بازار سرمایه شرایط را برای هدایت نقدینگی به بخش تولید فراهم می کند بنابراین باید روند هدایت نقدینگی به بورس تسهیل شود.

زارع افزود:از شرکت های تولیدی در بورس باید حمایت شود چرا که انجام این مهم در توسعه اقتصاد کشور نقش مهم و موثری دارد.

نماینده مردم آباده،بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شفافیت معاملات در بورس گفت:بورس ظرفیت توسعه را دارد و اگر حمایت های عملی از بازار سرمایه انجام شود از رونق بازار دلالی کاذب جلوگیری می شود.

وی گفت:اگر از شرکت های بورسی حمایت های مالیاتی شود زمینه افزایش درآمدهای مالیاتی در میان مدت و بلندمدت فراهم می شود چرا که فعالیت و توسعه شرکت ها را در پی دارد و به هدایت مناسب نقدینگیدر اقتصاد کشور منجر می شود.

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد:در هر صورت باید با ساز و کار شفاف معافیت های مالیاتی برای شرکت های بورسی در نظر گرفت چرا که در جلوگیری از هدایت نقدینگی به بخش سوداگری تاثیرگذار است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل