کد خبر: ۳۷۴۴۱ - تاریخ خبر: ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۷/۹/۹

تصویب ۷۰ هزار میلیارد تسهیلات اشتغال روستایی

تصویب ۷۰ هزار میلیارد تسهیلات اشتغال روستایی

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: پیش بینی طرح‌های اشتغال روستایی در کشور در مجموع حدود ۱۳۰ هزار طرح و میزان تسهیلات درخواستی متقاضیان بیش از ۱۷۰ هزار میلیارد ریال است که تا به امروز از این میزان درخواست ۷۰ هزار میلیارد ریال در بانک‌های عامل مصوب شده است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، عیسی منصوری در کارگروه تخصصی اشتغال استان مرکزی اظهار کرد: وزارت کار درخصوص تسهیلات روستایی  60 هزار میلیارد ریال را متعهد شده که تا کنون 7000 میلیارد ریال از تعهد این وزارتخانه در مورد تسهیلات، مصوب و بخش قابل توجهی نیز پرداخت شده است.

وی ادامه داد: ساز و کاری مشخص شده تا  تسهیلات متقاضیانی که تاکنون دریافت نشده افزایش پیدا کند.

او با اشاره به این‌که تسهیلات اشتغال روستایی در بخش های خدمات، آی تی، گردشگری، معادن کوچک، کشاورزی و دامپروری است، گفت: الگوی توسعه مشاغل خانگی در کشور که از سوی وزارتخانه مشخص شده در 9 استان اجرا شده و به زودی با اعلام‌ نتایج به استان های دیگر نیز ابلاغ می شود.

معاون توسعه کارافرینی و اشتعال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصافه کرد: ضمانتنامه بانکی از مهمترین مشکلات متقاضیان تسهیلات اشتغال روستایی است که این مسئله به عنوان یک مشکل مهم  به صورت جدی از سوی وزارت تعاون پیگیری می شود و در این راستا در حال حاضر بانک توسعه تعاون تسهیلات تا سقف 2 میلیارد ریال را با دریافت سفته پرداخت می کند.

منصوری گفت: تسهیلات سبب ایجاد اشتغال نمی شود بلکه در این خصوص بازار محصولات اهمیت دارد و در راستای فروش تولیدات‌ روستایی باید مسئولان اقدامات لازم را انجام دهند.

وی در پایان با اشاره به اینکه 4400 روستا از 49 هزار روستای کشور به عنوان روستای کانونی انتخاب شده اند، گفت: در دستور کار است که سال آینده یک هزار روستا از این 4400 روستا معرفی شود.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل