کد خبر: ۳۷۰۳۵ - تاریخ خبر: ۱۲:۱۴ - ۱۳۹۷/۸/۱۴

رفع دغدغه های فعالان بازار با اصلاح قانون صدور چک
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس خبر داد:

رفع دغدغه های فعالان بازار با اصلاح قانون صدور چک

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: با اصلاح قانون صدور چک دغدغه های فعالان بازار و دارندگان چک برطرف می شود.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،حجت الاسلام و المسلمین حسن نوروزی با اشاره به تامین نظر شورای نگهبان در خصوص اصلاحات قانون صدور چک، افزود: برای تامین این نظرات، در مواردی که چک، بی محل باشد و مبلغ چک در بانک موجود نباشد، وجوه همه حساب ها و کارت های بانکی و هر مبلغ متعلق به صادرکننده چک که تحت هر عنوان نزد بانک یا موسسه اعتباری باشد به میزان مبلغ کسری چک به ترتیب اعلامی از سوی بانک مرکزی مسدود می شود.

وی ادامه داد: بر اساس اصلاح قانون صدور چک، متقاضی دسته چک، هویت سنجی و اعتبارسنجی سپس بر اساس آن دسته چک برای او صادر می شود.

حجت الاسلام و المسلمین نوروزی با اشاره به اینکه قانون تجارت کشورمان در 85 سال پیش و قانون صدور چک در 40 سال پیش و اصلاح قانون چک در 15 سال پیش انجام شد، گفت: این مسئله مشکلاتی را برای فعالان اقتصادی و بازار ایجاد کرده بود.

وی با بیان اینکه 9 هزار و 300 زندانی چک داریم، افزود: یکی از اهداف اصلاحیات جدید قانون صدور چک، کاهش تعداد زندانی های ناشی از چک است.

نوروزی با بیان اینکه با اجرای اصلاحیات جدید قانون صدور چک، چک در حکم وجه نقد است، گفت: با اجرای این قانون، چک در وجه حامل نخواهیم داشت و پس از تشکیل سامانه، چک، حالت الکترونیکی پیدا می کند.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی افزود: برای اجرای قانون اصلاح قانون صدور چک 2 سال به بانک مرکزی فرصت دادیم تا سامانه های مربوط را ایجاد کند.

حجت الاسلام والمسلمین نوروزی با بیان اینکه سامانه های "صیاد" و "چکاوک" زیر نظر بانک مرکزی خواهد بود گفت: صاحبان دسته چک های قدیمی 2 سال فرصت دارند تا دسته چک های جدید دریافت کنند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل