کد خبر: ۳۶۸۹۸ - تاریخ خبر: ۱۵:۳ - ۱۳۹۷/۸/۵

طرح نمایندگان برای اعمال استثنای جدید در قانون بازنشستگان

طرح نمایندگان برای اعمال استثنای جدید در قانون بازنشستگان

نمایندگان مجلس یک فوریت طرحی را در دنبال می‌کنند که طی آن با استناد به مستثنی بودن وزرا و معاونانشان از قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان، شهردار تهران نیز از این قانون مستثنی شود.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،نمایندگان مجلس طرحی را به صورت یک فوریتی دنبال می کنند که طی آن استفساریه ای بر تبصره یک قانون اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان مصوب 97.06.06 مطرح شده است.

در این طرح آمده است: نظر به اینکه الف- مطالق ماده 80 قانون شوراها و انتخاب شهرداران و آیین نامه اجرایی آن شهردار توسط منتخبان مردم در شورای اسلامی شهر برای مدت چهار سال انتخاب می شود و شهردار می تواند هیچگونه رابطه استخدامی با دولت و سایر نهادها نداشته باشد.

ب- تبصره 3 ماده 30 استخدامی مصوب 1345 و ماده 27 آیین نامه استخدامی شهردار تهران مصوب 1358.08.12 معاونین شهردار همتراز معاونین وزرا هستند.

ج- ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 1386.07.08 مقامات را پیش بینی و در تبصره یک خود تعیین پست های همتراز با مقامات را منوط به مصوبه هیات وزیران دانسته است و هیات وزیران به موجب مصوبه 1379.02.07 شهردار تهران را همتراز با وزرا اعلام کرده است.

د-شهردار تهران عضو هیات دولت بوده و در جلسات آن شرکت می کند.

سوال: آیا همچنانکه وزرا و معاونین رییس جمهور در قانون منع بکارگیری بازنشستگان استثناء شده اند، شهردار تهران با توجه به موارد پیش گفته از قانون منع بکار گیری بازنشستگان مستثنی است؟

پاسخ: آریارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل