کد خبر: ۳۵۸۵۹ - تاریخ خبر: ۱۵:۹ - ۱۳۹۷/۸/۱

جزئیات پرداخت تسهیلات اشتغالزایی کمیته امداد
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اعلام کرد:

جزئیات پرداخت تسهیلات اشتغالزایی کمیته امداد

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با اشاره به جزئیات پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان کمیته امداد،گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۶۰۰ هزار خانوار جدید به کمیته امداد اضافه شوند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، حجت‌الله عبدالملکی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با اشاره به برنامه‌های اشتغالزایی کمیته امداد،اظهارداشت: سیاست اصلی کمیته امداد توانمندسازی مددجویان از طریق اجرای طرح‌های اقتصادی است که یکی از این تسهیلات، تسهیلات تکلیفی از سوی بانک‌هاست که در سال گذشته 2 هزار و 400 میلیون تومان وام خود اشتغالی به مددجویان پرداخت شد اما امسال این میزان به 1400 میلیارد تومان کاهش یافته است.

وی ادامه داد: منابع صندوق امداد ولایت یکی دیگر از روش‌های پرداخت تسهیلات خود اشتغالی است که در سال گذشته 600 میلیارد تومان و امسال نیز همین میزان وام به مددجویان پرداخت شد؛ضمن اینکه برداشت 1.5 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی با موافقت رهبر معظم انقلاب یکی دیگر از روش‌های ارائه تسهیلات اشتغالزایی است که 2500 میلیارد تومان از این میزان در اختیار کمیته امداد قرار گرفت.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با بیان اینکه از مجموع این 3 منبع تسهیلاتی 4500 میلیارد تومان برای ایجاد فرصت شغلی مددجویان تسهیلات در نظر گرفته شد، گفت: 550 میلیارد تومان از این میزان اعتبار جذب شده است؛ ضمن اینکه امیدواریم با جلسه‌ای که با وزارت کار برگزار کردیم در پاییز سال جاری بخش عمده‌ای از 2500 میلیارد تومان جذب شود.

عبدالملکی درباره «روش‌های پرداخت وام به مددجویان»، بیان داشت: هرکس که متقاضی دریافت تسهیلات اشتغال است باید مراحلی را طی کند که یکی از مهمترین قسمت‌های ارائه تسهیلات، دوره پیشکاری است یعنی فرد باید به لحاظ استحقاق دریافت وام و استعدادهای لازم توسط مددکار مورد بررسی قرار گیرد و اولویت با مددجویان است؛

وی با بیان اینکه بعد از دریافت وام از سوی مددجویان 3 تا 5 سال بر اجرای طرح‌های اقتصادی آنها نظارت می‌شود، افزود: مشاوره‌های شغلی به مددجویان متقاضی دریافت وام ارائه می‌شود و در صورت نیاز به آموزش‌، آموزش‌هایی به مددجویان داده شده و در نهایت مددجو به بانک‌های عامل معرفی می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با بیان اینکه یک میلیون و 600 هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند، یادآور شد: پیش‌بینی می‌شود امسال 600 هزار خانوار جدید به کمیته امداد اضافه شوند.

عبدالملکی درباره چگونگی «بازپرداخت وام‌های اشتغالزایی به مددجویان»، متذکر شد: همه وام‌های کمیته امداد قرض‌الحسنه است و اقساط آنها 60 ماهه بوده و دوره تنفس 3 تا 6 ماهه برای وام‌ها در نظر گرفته می‌شود.  حداکثر وام پرداختی 50 میلیون تومان است که مربوط به وام‌های توسعه اشتغال روستایی است؛ البته وام‌های 20 میلیون تومانی مربوط به تبصره بودجه و وام 15 میلیونی صندوق امداد ولایت از جمله موارد دیگر ارائه تسهیلات به مددجویان است.

وی با بیان اینکه 5 تا 7 درصد از طرح‌های اشتغالزایی کمیته امداد دچار انحراف می‌شود، یادآور شد: برای اجرای طرح‌های فقرزدایی برنامه آموزشی و تربیتی برای فرزندان خانوارهای تحت پوشش داریم تا آنها بتوانند کارآفرین شوند که استانداردهای این طرح از پاییز امسال آغاز می‌شود.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل