کد خبر: ۳۴۷۷۸ - تاریخ خبر: ۱۳:۳۴ - ۱۳۹۷/۷/۲۷

سهام آسیایی ضررها را جبران کرد

سهام آسیایی ضررها را جبران کرد

درحالی که تلاش‌های چین برای تقویت اعتماد سرمایه‌گذاران، بازار سهام این کشور را صعودی کرد، سهام آسیایی افت‌های امروز خود را جبران کردند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، روز جمعه، درحالی که تلاش‌های چین برای تقویت اعتماد سرمایه‌گذاران، بازار سهام این کشور را صعودی کرد، سهام آسیایی افت‌های امروز خود را جبران کردند. هرچند داده‌ها نشان داد که رشد دومین اقتصاد بزرگ جهان با کمترین سرعت خود از 2009 تا کنون صورت گرفته است.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن، که در اوایل معاملات امروز و پیش از انتشار داده‌های رشد اقتصادی چین، 0.9 درصد افت کرده بود، در پایان با 0.3 درصد رشد مواجه شد.

داده‌های تاجران اروپایی نشان می‌دهد که شاخص سهام آلمان که در آن صادرکنندگان بزرگ حساسیت بالایی نسبت به سلامت اقتصاد چین دارند، پایین‌تر باز شود. به این ترتیب شاخص داکس آلمان 0.15 درصد در ابتدای معاملات افت خواهد داشت، کاک فرانسه هم انتظار می‌رود با 0.04 درصد کاهش کار خود را آغاز کند، اما فوتسی انگلیس امروز را با 0.24 درصد رشد شروع خواهد کرد.

سهام استرالیایی با افت اندک 0.05 درصدی به کار خود پایان داد و نیکی ژاپن هم با کاهش 0.6 درصدی سومین هفته افت متوالی خود را ثبت کرد.

سهام چین امروز در نوسان بود و بین محدوده مثبت و منفی بالا و پایین می‌شد، اما با بیانیه دولت در مورد حمایت از بازار، سهام با قدرت رشد کرد. شاخص شانگهای که صبح امروز به پایین‌ترین سطح 4 ساله خود رسیده بود، 2.3 درصد نسبت به سطح دیروز جهش کرد. شاخص سی‌اس‌آی300، شاخص شرکت‌های برتر چین، هم با جهش 2.7 درصدی روبرو شد.

اما در معاملات دیشب وال‌استریت، هر سه شاخص مهم، با سقوط سنگین به کار خود پایان دادند. داوجونز 1.27 درصد، اس‌اندپی 1.44 درصد و کامپوزیت نزدک 2.06 درصد سقوط کردند.

در بازار ارز، شاخص دلار در برابر ارزهای خارجی مهم، ذره‌ای تقویت شد و به نرخ 95.925 واحد رسید.

در برابر ین هم دلار 0.23 درصد تقویت شد و به نرخ 112.44 رسید.

اما در برابر یورو، دلار 0.1 درصد افت کرد و به نرخ 1.1464 رسید.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل