کد خبر: ۳۳۷۲۱ - تاریخ خبر: ۱۴:۷ - ۱۳۹۷/۷/۲۳

تفاهم‌نامه‌ بین دو کشور ایران و روسیه باید منجر به تسهیل تجارت شود
رئیس سازمان ملی استاندارد تاکید کرد :

تفاهم‌نامه‌ بین دو کشور ایران و روسیه باید منجر به تسهیل تجارت شود

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت:‌ باید تلاش کنیم تا تفاهم نامه‌هایی که برای ایران و روسیه امضا می‌شود، منجر به تسهیل تجارت بین دو کشور شود.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، نیره پیروزبخت امروز در نشست مسئولان تائید صلاحیت ایران با رئیس مرکز تائید صلاحیت دولتی روسیه گفت: کشور روسیه از کشورهای دوست و هم پیمان ایران محسوب می‌شود و روابط بسیار خوبی بین دو کشور حاکم است.

وی افزود: بنابراین باید تلاش کنیم تا تفاهم نامه‌هایی که بین دو کشور امضا می‌شود موجب تسهیل تجارت بین دو کشور شود.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران اظهرا داشت‌: ظرفیت‌هایی که در هر دو کشور وجود دارد، به راحتی می‌تواند احتیاجات هر دو کشور را با توجه به اینکه هر دو کشور در شرایط تحریم قرار دارند، برآورده کنند.

پیروزبخت با بیان اینکه سازمان ملی استاندارد جایگاه خوبی در عرصه داخلی و بین‌المللی دارد، گفت: در عرصه داخلی سازمان ملی استاندارد سازمانی مستقل، حاکمیتی و نظارتی به موجب قانون محسوب می‌شود که زیر نظر رئیس‌جمهور قرار دارد.

وی اظهار داشت:‌ب ه لحاظ اهمیت هر 4 محور استانداردسازی ما یعنی مرکز اندازه شناسی و تائید صلاحیت، ارزیابی انطباق و استاندارد سازی زیر نظر شورای عالی استاندارد به ریاست رئیس‌جمهور و رئیس سازمان استاندارد اداره می‌شود.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران افزود:‌ما در عرصه داخلی از نظر استانداردسازی حدود 33 هزار استاندارد ملی ایران را تائید کرده‌ایم و حدود 400 کمیته متناظر با کمیته‌های فنی ایزو را در ایران تشکیل داده‌ایم و تنها مرجعی هستیم که مجوز صدور گواهی حلال در ایران را داریم و در عرصه بین‌المللی هم در هیأت مدیره فنی ایزو بین 16 کشور جایگاه 22 را داریم.

پیروزبخت افزود: همچنین در مؤسسه استاندارد کشورهای اسلامی جزو هیأت مدیره هستیم و در کارگروه مرتبط با اندازه شناسی کشورهای اسلامی نائب رئیس هستیم و حدود 40استاندارد بین‌المللی توسط ایران تدوین می‌شود.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل