کد خبر: ۳۳۷۱۳ - تاریخ خبر: ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۷/۲۳

عامل اختلال دیروز سامانه معاملات اعلام شد
مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس :

عامل اختلال دیروز سامانه معاملات اعلام شد

مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس، خطای نرم‌افزاری که به‌صورت اتفاقی در سامانه معاملات رخ می‌دهد را عامل اختلال در معاملات دیروز تالار شیشه‌ای عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،تکرار اختلال در سامانه معاملاتی در حالی دیروز در تالار شیشه‌ای موجب افت حجم، ارزش معاملات شد و به سردرگمی معامله‌گران در بازار سهام انجامید که مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس دلیل اختلال دیروز سامانه معاملات را خطای نرم افزاری عنوان کرده است.

به گفته این مقام مسئول، عملکرد ن رم افزاری سامانه معاملات دارای یک باگ یا خطای جزیی است، و سابقه اشکال یاد شده به زمان خرید و نصب نرم افزار باز می گردد و موضوع جدیدی نیست. بعلاوه این که این باگ به صورت اتفاقی در سامانه بروز می کند و قابل پیش بینی نیست که به اجبار در زمان خطا فرآیند داد و ستد سامانه معاملات متوقف می شود و این توقف تا بازگشت پایداری نرم افزار ادامه دارد.

گفتنی است اختلال یاد شده در سامانه معاملات بورس که با این تفاسیر احتمال وقوع غیرقابل پیش‌بینی آن، هر لحظه وجود دارد در حالی به امری عادی و طبیعی در بازار سهام تبدیل شده است که این بازار هر لحظه تحت تاثیر خبرهای مختلف بوده و تصمیم‌گیری و اقدام لحظه‌ای نسبت به خرید و فروس سهام می‌تواند در سود یا زیان سرمایه‌گذاران اثرگذار باشد.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل