کد خبر: ۳۳۴۹۳ - تاریخ خبر: ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۷/۷/۹

بازارهای سهام رشد کرد
در شروع معاملات هفتگی بازارها؛

بازارهای سهام رشد کرد

پس از این که آمریکا و کانادا برای حفظ قرارداد سه جانبه نفتا توافق کردند، دلار کانادا، پزوی مکزیک، شاخص‌های سهام آمریکا و بسیاری از بازارهای سهام جهان رشد کردند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، روز دوشنبه، پس از این که در آخرین لحظات باقی‌مانده از ضرب‌الاجل تعیین شده، آمریکا و کانادا برای حفظ قرارداد سه جانبه نفتا توافق کردند، دلار کانادا، پزوی مکزیک، شاخص‌های سهام آمریکا و بسیاری از بازارهای سهام جهان رشد کردند.

درحالی‌که تحلیل‌گران همچنان منتظر هستند تا جزئیات این توافق که به آن توافق ایالات‌متحده-مکزیک-کانادا (یواس‌ام‌سی‌ای) می‌گویند، منتشر شود، بسیاری از سرمایه‌گذاران واکنش مثبتی به آن نشان داده‌اند و بر این باور هستند که هر توافقی بهتر از توافق نکردن است.

نوریهیرو فوجیتو، استراتژیست ارشد سرمایه‌گذاری در شرکت اوراق میتسوبیشی یواف‌جی مورگان استنلی، می‌گوید: سرمایه‌گذاران این توافق را با نگاهی مثبت می‌نگرند که این نشانه‌ای از آن است که به جز مذاکرات تجاری آمریکا و چین، تنش‌های تجاری در حال افت می‌باشند.

پیش بینی می شود که بیشتر سهام اروپایی در مقادیر بالاتری باز شوند؛ کاک فرانسه و داکس آلمان 0.4 درصد رشد کنند، اما فوتسی انگلیس 0.1 درصد افت می‌کند.

شاخص سهام آمریکا (اس‌اندپی 500) در بازارهای آسیایی 0.5 درصد بالا رفت.

نیکی ژاپن 0.5 درصد رشد کرد.

گسترده‌تریت شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن، 0.25 درصد افت کرد. بازارهای مالی چین و بورس سهام هنگ‌کنگ، امروز به علت تعطیلات رسمی بسته بود.

آن‌چه بر بازارهای مالی آسیا سایه افکنده است انتشار دو گزارش مالی مختلف در روز یکشنبه است که یکی نشان می‌داد رشد بخش تولید چین به علت کاهش تقاضا در خارج و داخل، در ماه سپتامر کند شده است و دیگری نشان می‌داد در ماه سپتامبر اعتماد به شرایط بازار در بین تولیدکنندگان مهم ژاپن، برای اولین بار از 2008-2009، برای 3 ربع سال متوالی افت کرده است.

اما در بازار ارز، دلار کانادا بیش از 0.5 درصد رشد کرد و به 1.2814 دلار کانادا در برابر 1 دلار آمریکا رسید، که این بالاترین نرخ 4 ماهه آن است.

پزوی مکزیک هم بیش از 0.6 درصد در برابر دلار رشد کرد و به نرخ 18.54 پزو در برابر 1 دلار رسید که بهترین نرخ آن از اوایل آگوست تا کنون است.

اما درحالی‌که ریسک‌پذیری در بازارها تقویت شد و تقاضا برای سرمایه‌های امن پایین آمد، ین ژاپن 0.2 درصد در برابر دلار افت کرد و به نرخ 113.96 ین در برابر هر دلار رسید که پایین‌ترین نرخ آن از اواسط نوامبر سال گذشته است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل