کد خبر: ۳۳۴۱۶ - تاریخ خبر: ۱۵:۲۴ - ۱۳۹۷/۷/۴

سهام آسیایی رشد کرد
در معاملات امروز رقم خورد؛

سهام آسیایی رشد کرد

با افت وحشت از جنگ تجاری و همچنین امید به افزایش وزن سهام چین در شاخص‌های بین‌المللی، سهام چین به بهبود خود ادامه داد و باعث رشد شاخص‌های آسیایی شد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،روز چهارشنبه، با افت وحشت از جنگ تجاری و همچنین امید به افزایش وزن سهام چین در شاخص‌های بین‌المللی، سهام چین به بهبود خود ادامه داد و به بالاترین سطح 8 هفته‌ای خود رسید و باعث رشد شاخص‌های آسیایی شد.

طبق داده‌های تاجران سهام اروپایی، شاخص‌های سهام این منطقه امروز بدون تغییر یا بالاتر از سطح بسته شده قبلی، برای معاملات باز می‌شوند؛ فوتسی انگلیس بدون تغییر می‌ماند، داکس آلمان 0.2 درصد رشد می‌کند و کاک فرانسه 0.05 درصد بالاتر باز می‌شود.

بازارهای دیگر بیشتر تحت تاثیر قیمت‌های نفت که به بالاترین میزان 4 ساله خود رسیده‌اند و نزدیک شدن سود اوراق قرضه آمریکا به بالاترین سطح 7 ساله خود، در آستانه افزایش مورد انتظار نرخ بهره فدرال‌رزرو، قرار گرفته‌اند.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن، درحالی رشد 0.5 درصدی خود را ثبت کرد که سهام چین تحت شاخص شانگهای 1.55 درصد جهش کردند.

ارائه‌کننده شاص‌های جهانی سهام، ام‌اس‌سی‌آی، اعلام کرد در نظر دارد وزن شرکت‌های بزرگ چینی را در شاخص‌های بین‌المللی خود 4 برابر کند و در نظر دارد شرکت‌های متوسط و سهام لیست شده در بخش استارتاپ شن‌زن را به شاخص‌های خود اضافه کند.

نیکی ژاپن با 0.3 درصد افزایش به بالاترین سطح خود از اواخر ژانویه تا کنون رسید.

در معاملات دیشب سهام وال‌استریت بالا و پایین شدند. سود سهام انرژی و کالاهای مصرفی با افت بسیاری از بخش‌های دیگر خنثی شد.

داوجونز 0.26 درصد افت کرد و اس‌اندپی هم 0.13 درصد پایین آمد. شاخص نزدک 0.18 درصد بالا رفت.

در بازار ارز، در حالی که نرخ سود اوراق 10 ساله آمریکا به بالاترین سطح 7 ساله 3.128 درصدی نزدیک شد و به 3.113 درصد رسید، شاخص دلار در برابر ارزهای مهم جهان تا 94.154 واحد افت کرد و به نرخ روز جمعه 93.808 واحد که کمترین سطح 2.5 ماهه آن بود نزدیک شد.

اما در بین ارزهای مهم جهان، ین بر خلاف سایر ارزها در برابر دلار تضعیف شد و به نرخ برابری 112.92 رسید که به پایین‌ترین سطح 6 ماهه آن، 113.18، نزدیک است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل