کد خبر: ۳۳۳۲۳ - تاریخ خبر: ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۷/۶/۳۱

بازده آیفکس ۷۰ درصد شد

بازده آیفکس ۷۰ درصد شد

بازدهی شاخص فرابورس از ابتدای سال جاری تا به امروز به ۷۰ درصد رسید.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،شاخص کل فرابورس در هفته منتهی به 30 شهریورماه 97 با 87 واحد افزایش ضمن رقم زدن رشد هفتگی 5 درصدی به پله 1858 واحدی رسید تا بازده نزدیک به 70 درصدی را از ابتدای سال تجربه کرده باشد.

بر اساس این گزارش، در چهار روز معاملاتی هفته جاری 4 هزار و 729 میلیون ورقه بهادار به ارزش 29 هزار و 533 میلیارد ریال در مجموع بازارهای فرابورس میان معامله‌گران دست‌به‌دست شد که به دلیل کم شدن یک روز کاری نسبت به هفته پیش کاهش 9 و 5 درصدی را در حجم و ارزش معاملات نشان می‌دهد.

بازار پایه

همچنین دو بازار سهام اصلی فرابورس در مجموع چهار روز کاری این هفته میزبان دادوستد 2 هزار و 49 میلیون سهم به ارزش 7 هزار و 103 میلیارد ریال بودند که بیانگر کاهش حداقل 4 درصدی و حداکثر 36 درصدی این متغیرها نسبت به هفته گذشته بود.

علاوه بر این در سه تابلو بازار پایه نیز 2 هزار و 595 میلیون سهم به ارزش 5 هزار و 746 میلیارد ریال میان خریداران و فروشندگان دست‌به‌دست شد.

همچنین در بازار ابزارهای نوین مالی (شامل معاملات اوراق تسهیلات مسکن، اوراق بدهی و ETF) شاهد معامله 84 میلیون ورقه به ارزش 16 هزار و 677 میلیارد ریال بودیم که ارزش این معاملات با رشد 3 درصدی نسبت به هفته گذشته همراه بود.

ارزش معاملات

نگاهی به حجم و ارزش معاملات به تفکیک ابزارهای مالی حاکی از آن است که اوراق بدهی با حجم معاملات به میزان 19 میلیون ورقه به ارزش 15 هزار و 303 میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملاتی و اوراق متعلق به صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) با حجم معاملات به میزان 65 میلیون ورقه به ارزش یک هزار و 166 میلیارد ریال بیشترین حجم معاملاتی را در میان سایر ابزارهای بازار ابزارهای نوین مالی به خود اختصاص داده‌اند.

معاملات «تسه»

این در حالی‌ست که معامله 0.32 میلیون ورقه به ارزش 208 میلیارد ریال در قالب معاملات «تسه» در هفته متنهی به 30 شهریور ثبت شده است که به معنی افت حدود 25 درصدی این متغیرها است.

بازارهای اول و دوم

ارزش معاملات خُرد بازار سهام و اختیار سهام شامل بازارهای اول و دوم، بازار پایه، اختیار معامله خرید و فروش و SME  به تفکیک گروه‌های صنعت در این هفته معادل 12 هزار و 705 میلیارد ریال و نشان‌دهنده صدرنشینی گروه فلزات اساسی و محصولات شیمیایی از نظر ارزش معاملات خُرد است؛ این دو گروه به‌ترتیب 21 و 10 درصد از ارزش معاملات خُرد را در این هفته به خود اختصاص دادند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل