کد خبر: ۳۳۳۱۴ - تاریخ خبر: ۱۳:۹ - ۱۳۹۷/۶/۳۰

هشدار صندوق بین المللی پول به هزینه سنگین جنگ تعرفه‌ای

هشدار صندوق بین المللی پول به هزینه سنگین جنگ تعرفه‌ای

صندوق بین المللی پول نسبت به هزینه سنگین جنگ تعرفه ای چین و آمریکا بر روی اقتصاد جهانی بار دیگر هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،صندوق بین المللی پول نسبت به خسارات جنگ تجاری بین آمریکا و چین هشدار داد. در همین حال «گری رایس» صندوق بین المللی پول گفت: این صندوق همچنان در حال بررسی تاثیر تعرفه های چین-آمریکا است؛ اما هزینه های اقتصادی به زودی به آن اضافه خواهد شد. 

رایس گفت: با توجه به عمیق تر شدن اعمال تعرفه ها این موضوع می تواند هزینه اقتصادی قابل توجه ای از خود به جای بگذارد.

چین در روز پنج شنبه به دنبال وضع تعرفه 200 میلیارد دلاری آمریکا بر روی کالاهای چینی، فهرستی از کالاهای آمریکایی به ارزش 60 میلیارد دلار را مشمول تعرفه اضافی کرد. تعرفه های اضافی هر دو کشور علیه یکدیگر از روز بیست و چهارم ماه جاری میلادی اجرا خواهد شد. 

البته چین از این اقدام آمریکا در سازمان تجارت جهانی شکایت کرده است؛ ضمن اینکه ترامپ، پکن را تهدید به وضع تعرفه 267 میلیارد دلاری دیگر در صورت مقابله به مثل چین در برابر تعرفه های واشنگتن کرده است.

در ماه جولایصندوق بین المللی پول به ترامپ هشدار داد که جنگ تجاری می تواند به اقتصاد جهان 430 میلیارد دلار هزینه وارد کند و آمریکا آسیب پذیر می شود.

در سال 2017 میلادی آمریکا 376 میلیارد دلار کسری تجاری با چین داشت. بسیاری از کالاهای وارداتی از شرکت های آمریکایی هستند که مواد اولیه آن به دلیل هزینه ارزان کارگر به چین فرستاده می شود. دولت ترامپ بر این باور است که تعرفه ها برای امنیت ملی و حقوق معنوی کسب و کار آمریکا ضروری هستند؛ ضمن اینکه به کاهش کسری تراز تجاری با آمریکا کمک می کند. پکن بارها اعلام کرده که مخالف جنگ تجاری است؛ اما برای حفاظت از اقتصاد خود تلافی می کند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل