کد خبر: ۳۳۳۰۰ - تاریخ خبر: ۱۶:۱۱ - ۱۳۹۷/۶/۲۸

خروج دلارها از صندوق خانه‌ها
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس :

خروج دلارها از صندوق خانه‌ها

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید بیشترین واردات ارز از کشور افغانستان صورت می گیرد که می تواند در کاهش التهاب بازار اثرگذار باشد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،عزت الله یوسفیان ملا با اشاره به بخشنامه بانک مرکزی برای واردات ارز، اظهار داشت: افراد بسیاری در خارج کشور مشغول کار هستند و درآمد ارزی دارند که باید به دست خانواده هایشان در ایران برسانند. در گذشته این امر به سختی صورت می گرفت اما اکنون می توانند به راحتی ارز را وارد کشور کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: از سوی دیگر شاهد بودیم فردی 10 هزار دلار برای درمان از کشور خارج می کرد اما پس از بازگشت به کشور نمی توانست ارز را همراه داشته باشد و از اینرو مشکلاتی ایجاد می شد که با بخشنامه بانک مرکزی بسیاری از این مشکلات برطرف شده است.

نماینده مردم آمل در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: از سوی دیگر در بسیاری از معاملات که در داخل یا خارج از کشور صورت می گرفت به دلیل تبادل ارز با ریال و به دلیل محدودیت ورود ارز به کشور تاثیری در شرایط اقتصادی ایجاد نمی شد، معاملات در خارج از کشور انجام می شد اما با آزاد شدن واردات ارز به کشور اقتصاد با منفعت روبرو می شود.

دلار ها از بالشت به بانک ها برود

وی اظهار داشت: برخی نمایندگان به دنبال تصویب طرحی هستند تا دلارها از بالشت و صندوق خانه ها خارج و در بانک ها سپرده گذاری شود. یوسفیان ملا تاکید کرد: آزادسازی واردات ارز به کشور باعث می شود خرید و فروش دیگر پشت پرده انجام نشود، در این بین اعتقاد دارم که باید با خارج کردن دلار از کشور برخورد شود و در این زمینه سخت گیری های لازم صورت گیرد.

این نماینده مجلس گفت: بسیاری از کشور افغانستان واردات ارز به کشور را انجام می دهند و این کار هیچ ایرادی ندارد. هر چه دلار به کشور وارد شود در بازز تاثیر مستقیم دارد چرا که می توان پاسخگوی تقاضاها بود.

وی بیان داشت: از آنجایی که واردات ارز به تازگی انجام می شود آمار دقیقی از این کار وجود ندارد، با این حال باید اذعان کرد که دستور معاون اول رییس جمهور برای دلار 4 هزار  و 200 تومانی مناسب بود و اگر از همه راهکارهای ارائه شده اجرایی می شد، امروز با مشکلات ارزی مواجه نمی شدیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: اگر چنین دستوری صادر نمی شد بلاتکلیفی در بازار ارز وضع را بدتر می کرد، امروز لازم است برای واردات ارز غیرنفتی افراد را تشویق کرد چون این کار به نفع اقتصاد کشور است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل