کد خبر: ۳۳۲۹۹ - تاریخ خبر: ۱۶:۱۰ - ۱۳۹۷/۶/۲۸

بخشی از مسئولیت حاکمیتی بیمه به بخش خصوصی واگذار می‌شود
رئیس کل بیمه مرکزی:

بخشی از مسئولیت حاکمیتی بیمه به بخش خصوصی واگذار می‌شود

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: قرار است بر اساس برنامه توسعه ششم بخش‌هایی از مسئولیت‌های حاکمیتی را به بدنه خصوصی صنعت بیمه واگذار کنیم.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، غلامرضا سلیمانی اظهار کرد: تقویت بخش خصوصی از برنامه‌های جدی بیمه مرکزی است و بر اساس برنامه توسعه ششم قرار است بخش‌هایی از مسئولیت‌های حاکمیتی را به بدنه خصوصی صنعت بیمه واگذار کنیم.

وی با بیان اینکه باید نیرو‌های جوان و آینده دار را باور کنیم تا صنعت بیمه به رشد و بالندگی مورد انتظار برسد، افزود: حفظ اعتبار و ارزش برند شرکت‌های بیمه در گروی افزایش سطح توانگری است. نقدینگی در صنعت بیمه اهمیت ویژه‌ای دارد و اگر دارایی‌های شرکت‌های بیمه‌ای به نقدینگی مبدل و به گونه‌ای سرمایه گذاری شود که خاصیت نقدشوندگی داشته باشند، در این صورت اطمینان داشته باشید که این صنعت به میزان کافی سودآوری خواهد داشت.

رئیس کل بیمه مرکزی یادآور شد: سرمایه‌ها و نقدینگی صنعت بیمه باید در همین صنعت سرمایه گذاری شود و من اعتقاد دارم بخش اعظمی از ظرفیت‌های صنعت بیمه باید فعال شود.

سلیمانی با بیان اینکه شرکت‌های بیمه‌ای عملا نقش چتر حمایتی را در جامعه ایفا می‌کنند، گفت: افزایش سرمایه شرکت‌های بیمه یک ضرورت جدی است؛ مسائل صنعت بیمه باید با تعامل نهاد ناظر، مدیران ارشد و سهامداران حل و فصل شود تا جریان توسعه‌ای روان‌تر شود.

رئیس شورای عالی بیمه تصریح کرد: با هدف گیری صحیح، استراتژی دقیق، تقویت زیرساخت و همچنین استفاده از نیرو‌های مجرب و متخصص، رسیدن به رده‌های بالای فهرست شرکت‌های برتر کشور دور از دسترس نخواهد بود.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل