کد خبر: ۳۳۲۲۳ - تاریخ خبر: ۱۲:۱۴ - ۱۳۹۷/۶/۲۴

بدهی جهان به رقم باور نکردنی ۱۶۹ تریلیون دلار رسید

بدهی جهان به رقم باور نکردنی ۱۶۹ تریلیون دلار رسید

موسسه «گلوبال مکنزی» آمریکا اعلام کرد که بدهی جهان از ۹۷ تریلیون دلار در سال ۲۰۰۷ میلادی به ۱۶۹ تریلیون دلار جهش پیدا کرده است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، بعداز گذشت 10 سال از بحران مالی جهان در سال 2008 میلادی افزایش بار بدهی در بازارهای نوظهور در حال شکل گیری ترس های جدید یک بحران است که می تواند اقتصادها را در هر جایی تکان دهد.

در زمان فعلی بدهی ها فقط کسری بودجه و وام ها نیستند؛ بحران جدید شامل بدهی شرکت ها و اوراق قرضه دولتی می شود. موضوعی که زنگ خطر را به صدا در می آورد سقوط اخیر لیر ترکیه است که بیش از 40 درصد ارزش خود را از دست داده است. بانک ها و شرکت های ترکیه ای در سال های اخیر به منظور فاینانس پروژه های زیرساخت به شدت مقروض شده اند. سقوط لیر منجر به سخت شدن شرایط بازپرداخت وام ها و اوراق قرضه به دلار یا یورو شده است.

همچنین شرایط مشابهی را می‌توان در برزیل، آفریقای جنوبی، آرژانتین، روسیه و دیگر کشورها روئیت کرد. موسسه «گلوبال مکنزی» در گزارش خود عنوان کرد که مجموع بدهی جهان به رقم باور نکردنی 169 تریلیون دلار رسیده که این عدد برای سال 2007 میلادی 97 تریلیون دلار ثبت شده بود.

در حال حاضر میزان بدهی جهان به حدود دو و نیم برابر اندازه اقتصاد جهانی رسیده و ممکن است بدهی کمپانی‌ها روند سرمایه گذاری از شرکت‌ها را که کالا تولید می‌کنند را از هم گسسته کند.

بسیاری از سرمایه‌گذاران به دنبال سود کوتاه مدت به جای انتظار از یک سود بیشتر در بلند مدت هستند؛ ضمن اینکه به دنبال بازگشت سرمایه خود بویژه با بهره پایین هستند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل