کد خبر: ۳۳۱۲۱ - تاریخ خبر: ۱۳:۹ - ۱۳۹۷/۶/۱۸

واریز نقدی به حساب سرپرستان خانوار
جزییات توزیع بسته حمایت غذایی؛

واریز نقدی به حساب سرپرستان خانوار

رییس اتحادیه فروشگاه های زنجیره ای جزییات طرح بسته حمایت غذایی از اقشار ضعیف و کم درآمد را تشریح کرد و گفت: با اجرای این طرح، کارت‌های بانکی سرپرستان خانوار به ازای هر نفر ۳۵ هزار تومان شارژ می شود.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،امیرخسرو فخریان درباره تصمیم دولت برای حمایت نقدی از 9 میلیون نفر افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی اظهار داشت: با اجرای این طرح، کارت‌های بانکی سرپرستان خانوار کمتر از چهار نفر به ازای هر نفر 35 هزار تومان شارژ می شود اما افراد اجازه برداشت نقدی را ندارند.

وی توضیح داد کارت بانکی سرپرستان خانوارهای بالای 4 نفر به ازای هر نفر 30 هزار تومان و به ازای هر نفر اضافه، ده هزار تومان دیگر اضافه خواهد شد؛ بر این اساس سقف در نظر گرفته شده برای هر خانوار 130 هزار تومان است.

فخریان به مشکلاتی که پیش از این در زمینه توزیع سبد کالا بین اقشار مختلف مردم وجود داشت، اشاره کرد و گفت: تصمیم بر این شده که کارت بانکی سرپرستان خانوار، شارژ نقدی شده و برای خرید کالا از فروشگاه های زنجیره ای قابل استفاده باشد.

مدیرعامل فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار است جزییات بودجه و نحوه اجرای این طرح را تهیه و اعلام کند، خاطرنشان کرد: هماهنگی های لازم با فروشگاه های زنجیره ای درباره این موضوع انجام شده است.

فخریان توضیح داد که براساس این طرح کارت های بانکی سرپرستان خانوار به طور نقدی شارژ می شود اما آنها اجازه برداشت نقدی این مبالغ را ندارند و باید حتما از فروشگاه های زنجیره ای کالا خریداری کنند.

رییس اتحادیه فروشگاه های زنجیره ای در عین حال در پاسخ به این سوال که آیا محدودیتی در خرید کالا برای این دسته از مشتریان در فروشگاه های زنجیره ای وجود دارد یا خیر، گفت: هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد و سرپرستان خانوار می توانند به انتخاب خود از فروشگاه های زنجیره ای هر کالایی را خریداری کنند.

وی خاطرنشان کرد که 9 هزار فروشگاه طرف قرارداد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند که خانوارهای مشمول این طرح می‌توانند از آن خرید کنند. به دنبال نوسانات اخیر ارزی در کشور دولت 5 بسته مختلف را برای حمایت از تمامی اقشار مردم آماده کرده که این طرح برای افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی اجرا می شود.

 ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل