کد خبر: ۳۳۰۸۳ - تاریخ خبر: ۱۱:۲۸ - ۱۳۹۷/۶/۱۶

بورس کالا مورد حمایت مجلس
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس :

بورس کالا مورد حمایت مجلس

کوهکن گفت: عرضه انواع تولیدات ملی از طریق بورس کالا از سوی نمایندگان مجلس مورد حمایت است، زیرا این امر سبب شفافیت بیشتر قیمت‌ها می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،محسن کوهکن ،عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ،با تاکید بر نقش بورس کالا در تنظیم بازار‌های مختلف، گفت: باید کل زنجیره تولید محصولات از جمله فولاد و سایر کالا‌ها در بورس مورد معامله قرار گیرد تا عرضه و تقاضا در بازار متعادل شود که این موضوع را در جلسات مشترک بین مسئولان دولت و تنظیم بازار بارها متذکر شده ایم.

وی  با بیان اینکه اصل عرضه کالا‌ها از طریق بورس درست و کارشناسی است، افزود: عرضه انواع محصولات و کالا‌ها از طریقبورس کالا از سوی نمایندگان مجلس مورد حمایت است  زیرا این اقدام به معاملات کالا‌ها شفافیت بخشیده  و روند داد و ستد‌ها را در بستر قانونی قرار می دهد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: به طور یقین اگر کل زنجیره تولید محصولات از جمله فولاد وسایرمحصولات در بورس معامله شود هردو طرف معامله سود خواهند  برد.

وی ادامه داد: مدیرعامل بورس کالا با حضور در کمیسیون صنایع و معادن مجلس به ارائه عملکرد این سازمان پرداخت و نمایندگان مجلس نیز از مدیرعامل بورس کالا درخواست کردند در صورت وجود خلاء‌های قانونی اعلام کنند تا برای رفع آن از سوی مجلس اقدامات لازم صورت گیرد.

کوهکن با بیان اینکه عرضه بخشی از محصولات در بورس و بهش دیگر در بازار غیر رسمی به دونرخی شدن قیمت‌ها منجر می‌شود، افزود: باید اقتدار و اختیار بورس کالا بیشتر شود برهمین اساس مقرر شد تا مدیرعامل بورس کالا گزارش‌هایی را آماده و ارائه دهد تا برخی از اختیارات که مورد تقاضا این نهاد است را بتوان افزایش داد تا شاهد شفافیت حداکثری در بازار کالای کشور باشیم و امکان سودجویی در فضا‌های غیرشفاف از بین برود.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل