کد خبر: ۳۱۹۹۱ - تاریخ خبر: ۱۵:۲۷ - ۱۳۹۷/۶/۱۰

بسته کمکی اروپا به ایران، آمریکا را عصبانی کرد

بسته کمکی اروپا به ایران، آمریکا را عصبانی کرد

یک روزنامه هنگ کنگی نوشت بسته کمک مالی اروپا به ایران در چارچوب مذاکرات برجام، باعث خشم آمریکا شده است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، تارنمای روزنامه 'مورنینگ پست' روز شنبه نوشت: اتحادیه اروپا در چارچوب توافق هسته ای سال 2015 میلادی و برای پیشبرد تعهداتش، دست به چنین اقدامی زده است.

این رسانه خاطرنشان کرده است اتحادیه اروپا به رغم فشار آمریکا و عصبانیت آن کشور، دلیلی برای عقب نشینی از اقدام خود نمی بیند و همچنان به ارتباطات با تهران ادامه خواهد داد.
نشریه ادامه می دهد: ارزش بسته مالی اروپا برای ایران 20 میلیون و 700 هزار دلار است و اختصاص آن برای پیشبرد برنامه های اقتصادی در ایران باعث شد تا خیلی زود آمریکا به آن واکنش نشان دهد.
'مورنینگ پست' نوشت مقامات دولت آمریکا از اختصاص چنین کمک مالی برای ایران ابراز نگرانی کرده و انتقادهای زیادی را متوجه اتحادیه اروپا کردند.
این روزنامه هنگ کنگی تصریح کرد که با وجود این انتقادها اروپا تاکید می ورزد که درچارچوب برجام و تعهداتش و برای کمک به کاهش فشارهای اقتصادی و توسعه بخش خصوصی، دست به چنین اقدامی زده است.
مورنینگ پست افزود: تخصیص یک صندوق با این مبلغ برای ایران، در حقیقت بخشی از بسته مالی کمکی اروپا به ایران به ارزش 58 میلیون دلار برای مقابله با چالش های اقتصادی و اجتماعی است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل