کد خبر: ۳۱۹۷۹ - تاریخ خبر: ۱۱:۴۱ - ۱۳۹۷/۶/۱۰

قیمت طلا افزایش یافت

قیمت طلا افزایش یافت

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰.۳۰درصد افزایش به ۱۲۰۳ دلار و ۶۲ سنت رسید.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،به‌رغم تقویت ارزش دلار، و در حالی که به‌دلیل تهدیدات جدید ترامپ سرمایه گذاران نگران تشدید اختلافات تجاری میان آمریکا و چین هستند، قیمت طلا روز جمعه افزایش داشت، اما فلز زرد همچنان در مسیر پنجمین کاهش ماهیانه متوالی باقی ماند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با 0.30 درصد افزایش به 1203 دلار و 62 سنت رسید. قیمت فلز زرد نسبت به پایین‌ترین رقم 19 ماه گذشته یعنی 1159 دلار و 96 سنت که روز 16 اوت به ثبت رسیده بود، بیش از 4 درصد افزایش داشت.

قیمت طلای آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با 0.14 درصد رشد به 1206 دلار و 70 سنت رسید.

قیمت فلز زرد در پایان معاملات ماه اوت حدود 2 درصد کاهش داشت و مجموع کاهش قیمت‌ها از ابتدای سال جاری میلادی را به بیش از 7 درصد رساند.

دیوید مگر، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «به‌دلیل افزایش تعرفه‌های وضع‌شده از سوی آمریکا علیه کالاهای چینی، قیمت طلا تقویت شده است... این در حالی است که دیروز ارزش دلار نیز رشد داشت».

رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند، ترامپ خود را برای تشدید جنگ تجاری با چین آماده کرده و به دستیاران خود گفته که آماده وضع تعرفه بر 200 میلیارد دلار دیگر از کالاهای چینی است.

پیتر فرتیگ، تحلیلگر مؤسسه تحقیقاتی کوانتیتیتیو کامادیتی در این باره گفت: «برنامه‌های ترامپ تأثیر قابل توجهی بر احساس حاکم بر بازار داشته و تضعیف جزئی ارزش دلار نیز در تقویت قیمت طلا مؤثر بوده است».

وی افزود: «بحران ارزی در بازارهای نوظهور نیز دیگر عامل رشد قیمت طلا بوده است».ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل