کد خبر: ۳۱۸۹۷ - تاریخ خبر: ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۷/۶/۲

پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز سرمایه واردکنندگان را از بین می‌برد
رئیس فدراسیون واردات :

پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز سرمایه واردکنندگان را از بین می‌برد

رئیس فدراسیون واردات گفت: در برخی از کالاها واردات با دلار ۸ هزار تومانی اصلا صرفه اقتصادی ندارد اما چون پول آن پرداخت شده و جنس در گمرک است این وسط سرمایه و زندگی واردکننده از بین می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، فرهاد احتشام زاد در خصوص پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز گفت: در طی این 40 سال هیچ قانونی عطف به ماسبق نشده است و این یک بدعت جدید است که در حال رخ دادن است.

رئیس فدراسیون واردات افزود: هنوز در دولت بر سر چگونگی و اجرای این قانون قطعیت وجود ندارد به خصوص در ماده 5 به نوعی آقایان سردرگم هستند و همین سردرگمی‌ها بیشترین ضرر را به مردم و واردکننده‌ها زده است.

وی گفت: الان بسیاری از واردکننده‌ها بر مبنای دلار 4 هزار 200 تومانی قرارداد بسته‌اند و مواردی به ما مراجعه کرده‌اند که با خود نهادهای حکومتی و دولتی قرداد دارند و معامله صورت گرفته اما یک دفعه آقایان اعلام کردند که باید با نرخ ارز شناور کالا را ترخیص کنند در این صورت تکلیف این معامله‌ها چه می‌شود؟

احتشام‌زاد تاکید کرد: هیچ خریداری حاضر نیست در قراردادی که امضا کرده ناگهان دو برابر پرداخت کند بنابراین در نهایت معامله را فسخ می‌کند و واردکننده مجبور است ضرر و زیان بپردازد.

وی گفت: در برخی از کالاها واردات با دلار 8 هزار تومانی اصلا صرفه اقتصادی ندارد اما چون پول آن پرداخت شده و جنس در گمرک است این وسط سرمایه و زندگی واردکننده از بین می‌رود.

احتشام زاد تصریح کرد: آقایان یک تصمیمی گرفتند که همان ابتدا کارشناسان و بخش خصوصی اعلام کردند که این تک نرخی شدن به ضرر کشور است و اجرایی نیست اما 3 ماه طول کشید تا به این حرف برسند حالا بدون هیچ معذرت خواهی بخشنامه جدید صادر کردند و آن را عطف به ماسبق کرده‌اند بدون آنکه این موضوع را در نظر بگیرند که سرمایه و زندگی مردم این وسط چه می‌شود؟

وی گفت: متاسفانه این رفتارها و بخشنامه‌های بدون کار کارشناسی و نظر خواهی از فعالان حوزه بیش از تحریم‌ها به مردم ضرر می‌زند به نظرم ما بیشتر درگیر تحریم‌های داخلی هستیم تا تحریم‌های خارجی.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل