کد خبر: ۲۷۸۲۱ - تاریخ خبر: ۱۴:۵۵ - ۱۳۹۷/۵/۲۷

مهار تورم در گرو ساماندهی بازار ارز است
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

مهار تورم در گرو ساماندهی بازار ارز است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت:سیاست های دولت نیز برای مهار التهابات بازار اصطلاحا باید پخته تر شود.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،شهاب نادری درباره نقش تلاطم های ارزی در افزایش نرخ تورم گفت:قیمت بسیاری از کالاها بعد از رشد نرخ ارز بالا رفته و به عبارتی تاثیر نوسان قیمتی در بازار ارز بازارهای مختلف را از لحاظ اقتصادی و روانی تحت تاثیر قرار داده است.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، افزود:هر چند دولت اعلام کرده اجازه نمی دهد قیمت کالاهای اساسی گران شود اما باید پذیرفت قیمت بسیاری از کالاها افزایش یافته و اینگونه نبوده که قیمت گذاری کالاها در بازار بر اساس سفارش مسئولان انجام شود بنابراین باید با توجه به تداوم کارشکنی آمریکا و ایجاد فضای روانی از سوی سوداگران، سیاست های دولت نیز برای مهار التهابات بازار اصطلاحا باید پخته تر شود به نحوی که مردم در تامین معیشت با مشکل روبرو نشوند.

سیاست های دولت نیز برای مهار التهابات بازار پخته شود

نماینده مردم پاوه،جوانرود،ثلاث باباجانی و روانسر اورامانات، تصریح کرد:برای مقابله با جنگ اقتصادی که دشمنان به راه انداخته اند باید تصمیمات موثر اتخاذ کرد در این راستا علاوه بر نظارت بر روند قیمت گذاری و توزیع کالا در بازارها باید بازار ارز نیز با اعمال سیاست های اقتصادی و کارشناسی سنجیده به ثبات برسد چرا که ادامه وضعیت نامناسب موجود به تورم با نرخ بالا منجر می شود.

تداوم تولید نیازمند حمایت از تولیدکنندگان است

نادری در ادامه گفت وگوی خود با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت:در هرصورت هزینه‌های تولید در کارخانه‌های داخلی به دلیل رشد قیمت مواد اولیه و کالاهای واسطه‌ای وارداتی با افزایش روبرو شده بنابراین باید تمهیداتی برای کاهش هزینه تولید اندیشیده شود چرا که در کنار حمایت از حقوق مصرف کنندگان باید از تولیدکنندگان نیز حمایت کرد تا بتوانند به تولید ادامه دهند.

وی ادامه داد:همانطور که در گذشته اشاره کردم هدف از اختصاص ارز با نرخ ترجیحی برای کالاهای وارداتی، این است کالاهای مذکور با قیمت مناسب به دست مصرف کننده برسد بنابراین باید روند توزیع و قیمت گذاری کالاهای که برای آن ارز با نرخ دولتی صرف شده است، شفاف شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد:دولت و بانک مرکزی باید در مدت معقولی بازار ارز را ساماندهی کند تا مانع از رشد شدید تورم شود.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل