کد خبر: ۲۷۸۱۴ - تاریخ خبر: ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۷/۵/۲۷

جبران کاهش صادرات نفت ایران آسان نیست
یک تحلیلگر اقتصادی:

جبران کاهش صادرات نفت ایران آسان نیست

یک تحلیلگر اقتصادی هند معتقد است: برای دیگر تولیدکنندگان نفت دشوار است که کاهش صادرات نفت ایران به هر میزان را جبران کنند؛ افزایش تولید آنها ممکن است در این مقطع به حداکثر ۵۰۰ هزار بشکه در روز محدود شود.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، «سودشاک شانبک» مسئول ارشد سرمایه گذاری شرکت «کوتاک ماهیندرا»* در تحلیلی نوشت: تحریم آمریکا ممکن است منجر به کاهش شدید صادرات نفت ایران شود و بازار جهانی نفت را با کسری عرضه مواجه سازد.

در صورتی که دولت به منظور کاهش تاثیر افزایش قیمت های نفت، اقدام به کاهش مالیات بر مصرف گازوئیل و بنزین کند، کسری عرضه نفت در بازار هند بیشتر نیز خواهد شد.
این تحلیلگر هندی معتقد است، اگر این سناریو اتفاق بیفتد، سرمایه گذاران هندی بشدت متضرر می شوند و از رشد اقتصادی این کشور کاسته می شود، زیرا با افزایش قیمت های نفت، نرخ بهره یا هزینه استقراض پول اگر افزایش نیابد، دستکم در سطوح بالای کنونی باقی خواهد ماند.
شانبک افزود: تداوم کاهش تولید نفت ونزوئلا نیز بر وخامت اوضای می افزاید.
چنانچه قیمت های نفت به بیش از 80 دلار در هر بشکه برسد، اوضاع اقتصادی هند بدتر نیز می شود؛ اگر قیمت هر بشکه نفت 10 دلار افزایش یابد، کسری حساب جاری هند 50 و تورم 25 تا 35 واحد پایه افزایش می یابند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل