کد خبر: ۲۷۷۶۲ - تاریخ خبر: ۱۳:۴۵ - ۱۳۹۷/۵/۲۳

بازگشت کم رمق بورس‌های آسیایی

بازگشت کم رمق بورس‌های آسیایی

پس از کاهش شدید روز گذشته شاخص‌ها، بورس‌های آسیایی توانستند اندکی بر شرایط موجود غلبه کنند و به شرایط باثبات‌تری برسند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،سرمایه‌گذاران هنوز نسبت به کاهش ارزش لیر نگرانند و این احتمال وجود دارد که بحران ترکیه به سراسر جهان سرایت کنند. لیر ترکیه در مبادلات امروز به ازای هر دلار به سطح 6.91 رسید و هر یورو نیز با 7.89 لیر مبادله شد که هر چند نسبت به دیروز کاهش شده است اما هنوز در سطح بالای کم سابقه‌ای به سر می برد. بانک مرکزی ترکیه هنوز به تقاضاها برای افزایش نرخ بهره پاسخی نداده و تنش با آمریکا نیز هنوز تخفیف نیافته است.

ری آتریل- مدیر بخش استراتژی بانک ملی استرالیا- گفت نسبت به اینکه بحران ترکیه وسیع تر نشود خوش بین است: با وجود شرایط دشوار فعلی معتقدیم که پیامدها محدود باقی خواهد ماند.

در معاملات امروز بورس‌های آسیایی، شاخص " نیک کی 225" بورس توکیو با 1.2 درصد افزایش به 22112.09 واحد رسید، شاخص " هانگ سنگ" بورس هنگ کنگ 0.6 درصد ریزش کرد و به 27771.29 واحد رسید و شاخص " شانگهای کامپوزیت" بدون تغییر نسبت به روز گذشته در سطح 2786.64 واحد قرار گرفت.

در سایر بورس‌های آسیایی، شاخص بورس سیدنی استرالیا 0.8 درصد و شاخص بورس سئول کره جنوبی 0.1 درصد افزایش یافتند. بورس‌های تایوان وولینگتون در نیوزلند نیز صعودی بودند.

در بازار ارز عملکردها متفاوت بود: وون کره جنوبی موفق شد 0.1 درصد در برابر دلار بالا برود، پزوی مکزیک و راند آفریقای جنوبی نیز روز خوبی را پشت سر گذاشتند اما روپیه هند باز هم کاهش یافت. در بین ارزهای عمده هم ارزش یورو در برابر دلار افزایش یافت و هر یورو به 1.1403 دلار رسید. پوند به 1.2760 دلار کاهش یافت و هر دلار به 110.76 ین افزایش یافت.

بهای نفت افزایشی شد: هر بشکه نفت خام برنت با 26 سنت افزایش به 72.87 دلار و هر بشکه نفت "وست تگزاس اینترمدیت" با 34 سنت افزایش به 67.54 دلار رسید.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل