کد خبر: ۲۶۷۲۵ - تاریخ خبر: ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۷/۵/۲۱

تالار شیشه‌ای تحت تاثیر نوسان بازارهای موازی
یک کارشناس بازار سرمایه :

تالار شیشه‌ای تحت تاثیر نوسان بازارهای موازی

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: رونق و سودآوری بازارهایی همچون ارز و سکه موجب حرکت بخشی از نقدینگی از سوی بازار سرمایه به سمت این بازارها می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،کریم منصوری در خصوص تاثیر بازار ارز و طلا بر معاملات بازار سرمایه گفت: به طور معمول و منطقی نقدینگی به سمت بازارهایی می رود که سود بیشتری نصیب خود کند. بنابراین زمانی که سایر بازارها از جمله ارز و سکه از سودآوری بیشتری نسبت به بازار سهام برخوردار باشند، طبیعی است که بخشی از نقدینگی از این بازار به سمت سایر بازارها برود.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: بر این اساس با توجه به رشدهای قابل توجهی که در ماه های گذشته در بازار ارز و سکه شاهد بوده ایم، رفته رفته این بازارها از نظر رشد قیمتی اشباع شده و بخشی از دلایل رشد و رونق این روزهای شاخص بورس و قیمت ها به این موضوع که نقدینگی از سایر بازارها به سمت بورس آمده اند بازمی گردد.

وی اضافه کرد: علاوه بر این افزایش قیمت اتفاق افتاده در بازارهایی همچون ارز بدون شک تاثیر خود را بر سودآوری و تولید سایر شرکت ها و صنایع بورسی نیز می‌گذارد که از این منظر نیز می‌توان به تاثیر بازار ارز بر معاملات بازار سهام اشاره کرد.

منصوری در خصوص چشم‌انداز رشد و رونق شاخص و قیمت ها در بازار سهام نیز گفت: بدون شک رونق و رشد کنونی شاخص و قیمت ها موقتی و کوتاه مدت است، چرا که رونق پایدار در بازار سرمایه زمانی اتفاق می‌افتد که اقتصاد کشور از رکود خارج شده و شاهد رونق تولید و سودآوری در صنایع و بنگاه ها باشیم.

وی ادامه داد: از سوی دیگر مناسبات بین‌المللی و سیاسی نیز یکی دیگر از عوامل تعیین‌کننده در تداوم رشد شاخص و قیمت سهام شرکت‌ها است که باید دید در آینده سمت و سوی بازار سرمایه با توجه به تصمیمات اتخاذ شده در این زمینه به کدام جهت خواهد بود.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل