کد خبر: ۲۵۶۱۶ - تاریخ خبر: ۱۴:۱۸ - ۱۳۹۷/۵/۱۴

افزایش ۴ برابری درآمدهای مالیاتی
وزیر اقتصاد اعلام کرد :

افزایش ۴ برابری درآمدهای مالیاتی

وزیر اقتصاد اجرای طرح جامع مالیاتی را عاملی در جهت افزایش ۴ برابری درآمدها دانست و گفت: هم اکنون در کشور پیمانکار خارجی وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، مسعود کرباسیان در نشست علنی امروز (یکشنبه، 14 مردادماه) مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال خدیجه ربیعی فرادنبه، اظهار داشت: بی تردید اهداف این سامانه و طرح در سه بخش جلوگیری از فرار مالیاتی و افزایش درآمدها، کاهش هزینه های وصول مالیاتی و افزایش رضایت مودیان تعریف می شود و خوشبختانه اجرای این طرح در این مسیر گام برداشته است.

وی در بیان میزان تطابق اجرای این طرح با اهداف تعریف شده، ادامه داد: اجرای این طرح باعث شد که در حوزه دولت الکترونیکی در دو سال متوالی به عنوان سازمان و طرح برتر در بین کل طرح های کشور معرفی شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی یادآور شد: افزایش رضایت مودیان براساس نظرسنجی صورت گرفته در رابطه با دولت الکترونیک، شناسایی مودیان جدید که بالغ بر 20 هزار تومان به منابع درآمد از طریق جلوگیری از فرار مالیاتی افزوده است، مودیان جدید و کاهش رسیدگی با توجه به استفاده از مدیریت اریس به طرح های محدود شده، 25 درصد مودیان و بقیه نیز در ارتباط با این مدیریت مورد ارزیابی قرار داده شده است.

وی تصریح کرد: از سال 1390 تاکنون که اجرای این طرح آغاز شده است، 28 هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی به همراه داشته و در سال 96 نیز درآمد مالیاتی 96 هزار میلیارد تومان بوده که نشان می دهد در پناه اجرای این طرح، درآمدها 4 برابر افزایش داشته است.

کرباسیان با اشاره به وضعیت پیمانکاران خارجی تاکید کرد: هم اکنون در کشور پیمانکار خارجی وجود ندارد چرا که از حدود یک سال گذشته آنها خلع ید شده اند؛ بنابراین این باعث افتخار است که بگویم در شرایط کنونی همه این اقدامات توسط تحصیل کردگان و متخصصان کشور انجام می شود و همین امر باعث خلع ید پیمانکاران شده و ضمانت نامه آنها نیز در حال ضبط است.

 ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل