کد خبر: ۲۵۴۰۰ - تاریخ خبر: ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۷/۵/۲

قیمت نفت از رشد باز ایستاد و افت کرد
در پایان معاملات روز دوشنبه؛

قیمت نفت از رشد باز ایستاد و افت کرد

در پایان معاملات روز دوشنبه، درحالی‌که با بالا گرفتن تنش‌ها بین ایران و آمریکا قیمت نفت بالا رفته بود، با بازگشت تمرکز به سوی عرضه بیش از حد، دوباره افت کرد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،در پایان معاملات روز دوشنبه، درحالی‌که با بالا گرفتن تنش‌ها بین ایران و آمریکا قیمت نفت بالا رفته بود، با بازگشت تمرکز به سوی عرضه بیش از حد، دوباره افت کرد.

در معاملات پر نوسان دیروز، قیمت هر بشکه نفت خام برنت، که تا بیش از 74 دلار هم بالا رفته بود، در پایان 1 سنت نسبت به قیمت بسته شده دیروز افت کرد و به 73.06 دلار رسید.

قیمت نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، 39 سنت نسبت به قیمت بسته شده قبلی خود افت کرد و در هر بشکه 67.89 دلار بسته شد. این شاخص نفتی در طول جلسه معاملاتی دیروز، با افزایش تنش‌های بین ایران و آمریکا، تا 69.31 دلار برای هر بشکه، بالا رفته بود.

با بازگشت توجه بازارها به ریسک‌های مربوط به عرضه بیش از حد، شاخص‌ها هرچه سود کرده بودند را از دست دادند. فیل فلین، تحلیل‌گر پرایس فیوچرز در شیکاگو، می‌گوید: تولیدکنندگان مهم نفت، سطح تولید خود را افزایش داده‌اند تا افت صادرات ایران را تحت تاثیر تحریم‌های آمریکا جبران کنند. اما ایران هم احتمالا تا ضرب‌الاجل 4 نوامبر، راهکاری برای کشورهای دیگر پیدا می‌کند تا با پایبندی به تحریم‌ها به واردات خود ادامه دهند.

فلین گفت: توجه بازارها از یک تیتر خبری به یک تیتر خبری دیگر تغییر می‌کند. به این ترتیب بازارها به نوسان شدیدی که هفته قبل هم وجود داشت، ادامه می‌دهند.

از سوی دیگر وزیران مالی و روسای بانک‌های مرکزی کشورهای عضو جی20، در پایان اجلاس اخیر آن در بونوس‌آیرس اعلام کردند: فشارهای رو به پایین در کوتاه‌مدت و میان‌مدت افزایش می‌یابد.

آنها خواستار گفتگوی بیشتر برای کاهش تنش‌های ژئوپولتیکی و تجاری شدند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل