کد خبر: ۲۵۳۹۶ - تاریخ خبر: ۱۵:۴۸ - ۱۳۹۷/۵/۱

ایران از عراق کالاهای ارزان‌تر می‌خرد

ایران از عراق کالاهای ارزان‌تر می‌خرد

حجم واردات ایران از عراق افزایش یافته، اما ارزش آن با کاهش روبرو بوده است که حاکی از واردات کالاهای ارزان قیمت‌تر از عراق است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،بر اساس آمار گمرک ایران از تجارت خارجی سه ماهه نخست سال جاری، در این مدت 16 هزار و 143 تن کالا به ارزش سه میلیون و 642 هزار دلار از عراق به ایران وارد شده است.

واردات کالا از عراق از نظر وزنی 0.19 درصد از کل واردات انجام شده به ایران در این مدت است و از سوی دیگر 0.03 ارزش کل صادرات ایران را شامل می‌شود.

این در حالی است که در سال گذشته میزان واردات از عراق 15 هزار و 441 تن بوده که ارزش آن رقمی در حدود 17 میلیون و 682 هزار دلار بوده است. در سال گذشته واردات ایران از عراق از نظر وزنی 0.18 درصد و از نظر ارزش 0.15 درصد از کل واردات ایران بوده است.

به این ترتیب در حالی که واردات از این کشور در سال جاری از نظر وزنی 4.5 درصد افزایش یافته است، اما ارزش واردات از این کشور با کاهش 80 درصدی همراه بوده است.

این کاهش ارزش شدید، علاوه بر اینکه جای تعجب دارد، نشان می‌دهد که ایران به واردات کالاهای ارزان قیمت‌تر از عراق روی آورده است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل