کد خبر: ۲۵۳۴۹ - تاریخ خبر: ۱۲:۵۱ - ۱۳۹۷/۴/۳۰

نمایندگان مجلس پیگیر حذف ارز مسافرتی

نمایندگان مجلس پیگیر حذف ارز مسافرتی

نماینده مردم تهران در مجلس از پیگیری برخی نمایندگان برای حذف آن خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،طیبه سیاوشی شاه عنایتی با تاکید بر لزوم حذف ارز مسافرتی، اختصاص آن را به گردشگران  در شرایط فعلی غیرمنطقی دانست و گفت: ارز دولتی تنها باید به بیماران، دانشجویان و افرادی که شرایط اضطراری و خاص دارند اختصاص یابد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس به دنبال حذف ارز مسافرتی هستند، افزود: هیچ توجیه و ضرورتی برای اختصاص ارز دولتی به گردشگران وجود ندارد زیرا از وضعیت مالی مناسبی برخوردار هستند.

عضو کمیسیون فرهنگی ادامه داد: البته مشخص نیست که دولت بر چه اساسی حذف ارز دولتی را در دستور کار قرار نداده است. وی ادامه داد: علاوه بر گردشگران به حجاج هم نباید ارز دولتی اختصاص یابد زیرا در دنیا این موضوع به هیچ وجه مرسوم نیست اما در ایران هنوز این سنت غلط  تداوم یابد.

نماینده تهران تصریح کرد: مشخص نیست بر اساس کدام ضوابط و قوانین چنین اقدامی انجام می‌شود و  تداوم این کار جای سوال دارد.عضو فراکسیون زنان مجلس دهم افزود: هر چند برخی نمایندگان به دنبال حذف ارز مسافرتی بودند اما متاسفانه پیگیری‌های آنها راه به جایی نبرده است؛ انتظار می‌رود نمایندگان در نشست علنی فردا در کنار پیگیری سایر مشکلات اقتصادی، طرح و پیگیری این موضوع را نیز در دستور کار قرار دهند.

وی اختصاص ارز دولتی به حجاج و گردشگران را «فسادبرانگیز» خواند و گفت: ارز دولتی نباید صرف خرید اقلام و کالاهای غیرضرور و تفریحات خارج از کشور شود.

 ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل