کد خبر: ۲۴۲۸۵ - تاریخ خبر: ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۷/۴/۲۶

دولت از بیکاری ۳۰۰ هزار نیروی کار جلوگیری کرد
وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی:

دولت از بیکاری ۳۰۰ هزار نیروی کار جلوگیری کرد

وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: سال گذشته با تزریق ۱۶۰هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخش تولید با حمایت دولت از بیکار شدن ۳۰۰ هزار نیروی کار در کشور جلوگیری شد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،علی ربیعی در حاشیه نشست شورای اشتغال استان قزوین در شهرستان بویین  افزود: سیاست تثبیت شغل را برای جلوگیری از ریزش نیروها در کشور در پیش گرفته ایم و در همین راستا بیش از 650 هزار میلیارد ریال اعتبار از محل تبصره 18 بودجه در دولت تصویب شده است.

ربیعی همچنین گفت: امیدواریم با پیش بینی صورت گرفته با وجود همه فشارهای بودجه ای موجود هدف گذاری اشتغال را با روش های متفاوت تر محقق سازیم.
وی ادامه داد: با بودجه وضع شده برای تثبیت شغل و جلوگیری از تعطیلی بنگاه ها اقدام کرده و تاکنون نیز در همین مسیر حرکت کرده ایم.
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: برای تثبیت شغل های موجود با همکاری وزارت صنعت،معدن و تجارت در حال پیگیری برنامه های ویژه ای هستیم و برای جلوگیری از تعطیلی و ریزش نیروها در تک تک صنایعی که دچار خطر باشند وارد عمل می شویم.
وی اظهار داشت: از محل اعتبارات در نظر گرفته شده حدود 30 هزار میلیارد ریال برای پیشبرد سیاست های بازار کار،اجرای طرح های کارورزی و مشوق های بیمه ای و یارانه تسهیلات اختصاص می یابد و بخش قابل توجهی نیز برای بازسازی و نوسازی صنایع،تکمیل و راه اندازی طرح های کشاورزی،صنعتی و معدنی نیمه تمام بخش خصوصی با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد تخصیص پیدا می کند.
ربیعی خاطر نشان کرد: راه اندازی صنایع کوچک و حمایت از خوشه های کسب و کار در کنار احیای بافت های فرسوده و همچنین تکمیل طرح های ریلی و جایگزینی خودروهای عمومی با ناوگان فرسوده از دیگر طرح هایی هستند که از محل این اعتبارات دنبال خواهند شد.
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی امروز دوشنبه به منظور بازدید از شهرستان آوج و بویین زهرا و شرکت در نشست شورای اشتغال قزوین به این استان سفر کرده بود.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل