کد خبر: ۲۴۱۰۸ - تاریخ خبر: ۱۰:۵۸ - ۱۳۹۷/۴/۱۷

کاهش قابل توجه قیمت طلا
رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر:

کاهش قابل توجه قیمت طلا

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر گفت: هفته گذشته تغییرات قیمت طلا و سکه در مقایسه با هفته‌های پیش از این نوسان کمتری داشته و در روز‌های پایانی و ابتدای هفته شاهد کاهش قیمت قابل توجهی بودیم.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، قیمت طلا و سکه در ماه اخیر با نوسانات بسیاری روبرو شد به طوریکه سکه تمام با گذر از مرز 3 میلیون تومان رکورد جدیدی را به ثبت رساند.

در هفته ای که گذشت هر گرم طلا 18 عیار نیز با نوساناتی روبرو بود به طوریکه هر گرم طلای 18 عیار ابتدای هفته را با رقم 236 هزار و 180 تومان آغاز کرد و با جهش قیمت در دومین روز هفته به رقم 244 هزار و 830 تومان رسید.

در همین راستا محمد کشتی آرای ، در خصوص تغییر قیمت طلا و سکه طی روز‌های گذشته گفت: هفته گذشته تغییرات قیمت طلا و سکه در مقایسه با هفته‌های پیش از این نوسان کمتری داشته و در روز‌های پایانی و ابتدای هفته شاهد کاهش قیمت قابل توجهی بودیم.

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر افزود: کاهش قیمت‌ها را می‌تواند در نوسانات قیمت جهانی طلا، ثبات نسبی در قیمت ارز و به تعادل رسیدن عرضه و تقاضا جستجو کرد.

وی در خصوص تاثیر افزایش قیمت طلا در بازار مصنوعات طلا گفت: با افزایش قیمت شاهد کاهش مصرف مصنوعات و زیورآلات در بازار بودیم که این امر رکود را به صنف و صنعت طلا فروشان کشانده است.

محمد کشتی آرای اظهار کرد: دربازار سکه همچنان مشاهده می‌شود که مردم تمایل به تبدیل سرمایه خود به سکه یا طلای خام را دارند و که این امر باعث شکل گیری تقاضای مازاد و ایجاد حباب قیمتی شده است.

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر در خصوص کاهش حباب در بازار گفت: به طور قطع برای کاهش قیمت‌ها به زمان نیاز داریم تا درنهایت حباب موجود در بازار کوچک‌تر و یا نابود شود.

وی در خصوص پیش بینی از بازار طلا و سکه عنوان کرد: نوسانات قیمتی شدید است و در شرایط فعلی امکان پیش بینی وجود ندارد و تحلیل‌ها تنها روزانه صورت می‌گیرد.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل