کد خبر: ۲۴۱۰۷ - تاریخ خبر: ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۷/۴/۱۷

آغاز به کار سامانه اشتغال
وزیر کار خبر داد :

آغاز به کار سامانه اشتغال

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از آغاز به کار سامانه اشتغال (شناسنامه کار) به منظور افزایش امنیت شغلی کارگران خبر داد و گفت: این سامانه به افزایش امنیت شغلی کارگران می‌افزاید.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، علی ربیعی از آغاز به کار سامانه اشتغال (شناسنامه کار) به منظور افزایش امنیت شغلی کارگران خبر داد و اظهار کرد: این سامانه به افزایش امنیت شغلی کارگران می‌افزاید، زیرا پیش از این نگرانی‌های بسیاری در مورد قرارداد‌هایی که ثبت نمی‌شد و ضایع شدن حقوق فردی وجود داشت.

وی با پرداختن به موضوعات تکریم ارباب رجوع و شفاف سازی قرارداد‌های کاری و رسیدگی به افراد دهک‌های پایین جامعه، ابعاد گوناگون سامانه اشتغال را معرفی کرد و ادامه داد: سامانه اشتغال، امکان برنامه ریزی برای افراد بیکار را فراهم می‌کند.

ربیعی با بیان اینکه در این سامانه همه اعترافات و مراحل رسیدگی به آن‌ها ثبت و بررسی خواهد شد، افزود: شناسایی بنگاه‌های مشکل دار از دیگر امکانات این سامانه است.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: شناسایی مشاغل سخت، دسته بندی آنها، نحوه قرارداد‌های بیمه‌ای و شناسایی بنگاه‌های مشکل دار و برنامه‌ریزی برای آن‌ها از دیگر امکانات این سامانه است.

ربیعی ادامه داد: کارگران از این پس می‌توانند شناسنامه کاری داشته باشند، پیش بینی ما این است که باید حدود دو میلیون بنگاه را در این سامانه ثبت کنیم.

وی تصریح کرد: نشانی سایت این سامانه www.prkar.ir است و کارگران می‌توانند با مراجعه به مراکز پیشخوان دولت در این سامانه ثبت نام نمایند، هزینه ثبت نام در این سامانه برای اولین مرتبه حدود 2 هزار و 100 تومان و برای دفعات بعدی رایگان است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل