کد خبر: ۲۳۰۱۴ - تاریخ خبر: ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۷/۴/۱۱

هزینه تحریم نفتی ایران برای مردم کره جنوبی

هزینه تحریم نفتی ایران برای مردم کره جنوبی

قیمت متوسط هر لیتر بنزین در کره جنوبی به بالاترین رقم از دسامبر ۲۰۱۴ تاکنون رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، قیمت متوسط هر لیتر بنزین در کره جنوبی در حال نزدیک شدن به 1.700 وون (1.51 دلار) است که بالاترین رقم از دسامبر 2014 تاکنون است. توقف احتمالی واردات نفت کره جنوبی از ایران می تواند قیمت ها را بیش از این نیز بالا ببرد.

گرانترین بنزین در سئول پایتخت کره جنوبی هر لیتر2.229 وون به فروش می رسد و با توجه به درخواست دولت ترامپ از متحدانش برای توقف واردات نفت ایران، بازار انتظار دارد قیمت بنزین باز هم بالاتر برود.

دولت کره جنوبی تایید نکرده که آیا دولت ترامپ درخواستی رسمی را درباره توقف خرید نفت از ایران مطرح کرده است یا نه. اما وزارت تجارت، صنعت و انرژی کره گفته، در حال مذاکره با دولت آمریکا برای معاف شدن از تحریم ها علیه ایران است.

یک مقام آگاه در وزارت تجارت کره جنوبی گفت: «ما در حال توضیح این مسئله به دولت آمریکا هستیم که کره جنوبی بیش از ژاپن از ایران واردات دارد.»

دولت کره جنوبی در عین حال گفته، اقدامات پیشگیرانه ای را برای کاهش واردات نفت از ایران انجام داده است. دولت ترامپ روز 8 می اعلام کرد که آمریکا از برجام خارج می شود و واشنگتن بالاترین سطح تحریم های اقتصادی را علیه ایران به اجرا خواهد گذاشت. میزان واردات نفت کره جنوبی از ایران در 5 ماهه نخست امسال 33 درصد کاهش داشته است. ایران هم اکنون 6.3 درصد از واردات نفت کره جنوبی را تامین می کند.

به رغم اقدامات دولت کره جنوبی، کارشناسان معتقدند، درخواست آمریکا برای توقف خرید نفت از ایران در دراز مدت، تاثیرات عمده ای بر جای خواهد گذاشت.

پارک یونگ هون، تحلیلگر موسسه هانوها اینوستمنت گفت: «نفت خام ایران به دلیل ارزان بودن نسبی برای خریداران ترجیح دارد.... اگر واردات نفت از ایران کاهش یابد، این موجب افزایش هزینه های پالایشگاه های کره ای خواهد شد.»

 ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل