کد خبر: ۲۱۹۳۸ - تاریخ خبر: ۱۳:۳۲ - ۱۳۹۷/۴/۵

اعلام روزانه میزان واردات کالا به تفکیک نوع و ارزش

اعلام روزانه میزان واردات کالا به تفکیک نوع و ارزش

وزیر امور اقتصادی و دارایی از اعلام میزان واردات کالا به تفکیک نوع و ارزش کالا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، مسعود کرباسیان در نشست خبری سخنگوی دولت ضمن تشریح برنامه های دولت در خصوص کنترل نوسانات اخیر بازار، به خبرنگاران گفت: اعلام میزان واردات کالا بصورت روزانه با این هدف که مشخص شود یک کالا به چه مقدار و با چه ارزشی وارد کشور شده تا اخلالگران اقتصادی نتوانند گران فروشی کنند، انجام می شود.

 
وی قطعات منفصله خودرو، ذرت، جو، تلفن همراه، کنجاله، ماشین آلات صنعتی، برخی لوازم خانگی، روغن آفتابگردان، بنزین و مواد اولیه صنعت را جزو کالاهای دسته اول که با نرخ ارز 3800 و 4200 تومان وارد کشور می شود و مشمول طرح مزبور است.
 
وزیر اقتصاد در خصوص زمان اجرای این طرح گفت: برنامه ریزی ها و اقدامات اولیه صورت گرفته و زمان اجرای آن در روزهای آتی اعلام خواهد شد.
 
همچنین وزیر امور اقتصادی و دارایی و دارایی اعلام کرد: با تصمیم دولت حداکثر تا ابتدای هفته آینده، صادرکنندگان می توانند ارز حاصل از صادرات خود را پس از ثبت اظهارنامه صادراتی، در بورس تهران عرضه کنند.
 
مسعود کرباسیان که در جلسه هفتگی سخنگوی دولت با رسانه ها سخن می گفت، با اعلام این خبر اظهار داشت: مقدمات این امر چیده شده و از این پس وارد کنندگان پس از ثبت سفارش، می توانند ارز مورد نیاز خود را با مراجعه به بورس تهران تامین کنند.
 
وزیر اقتصاد افزود: ارائه ارز در بورس، به نفع صادر کنندگان نیز هست و آنها از محل مابه التفاوت ارز اظهارنامه با قیمت فروش آن در بورس، منتفع می شوند.
 
کرباسیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه بر اساس طبقه بندی کالایی پیشنهادی دولت، برای سالجاری ۱۸ میلیون دلار ارز با نرخ ۳۸۰۰ تومان جهت واردات کالاهای ضروری پیش بینی شده است که دولت خود را ملزم به تامین آن از محل ارز حاصل از صادرات نفت به هر طریقی میداند.
 
وزیر اقتصاد محل تامین ارز مورد نیاز گروه دوم کالاهای ضروری با ارز ۴۲۰۰ تومان را شامل ارز حاصل از صادرات کالاهایی همچون پتروشیمی، فولاد و فلزات رنگین عنوان کرد که حدود ۸۰ درصد اعتبارات این گروه را به خود اختصاص می دهند.
 
وی تصریح کرد: صادر کنندگان این گروه باید ارز وارداتی خود را به طور منظم در سامانه "نیما" بانک مرکزی ثبت کنند.


ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل