کد خبر: ۲۱۹۲۴ - تاریخ خبر: ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۷/۴/۴

هدایت نقدینگی به حوزه‌های ثروت‌زا
لاریجانی:

هدایت نقدینگی به حوزه‌های ثروت‌زا

رئیس مجلس با اشاره به اینکه هدایت نقدینگی به موضوعات و مسائل جزئی نفعی نداشته و ثروتی به کشور اضافه نمی کند، گفت: دولت باید بسترهای هدایت نقدینگی مردم به پروژه های ثروت زا را فراهم کند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،علی لاریجانی در حاشیه بازدید از روند اجرای پروژه آزادراه تهران-شمال در جمع خبرنگاران گفت: از صبح اول وقت امروز فرصتی شد تا با حضور آقای آخوندی وزیر راه و شهرسازی، آقای احمدی لاشکی نماینده مجلس و آقای سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان از منطقه یک پروژه بازدید کنیم و به نظر من کار حیرت آوری توسط مهندسان ایرانی انجام شده است که از نظر ساختار مهندسی سطح بالایی دارد و حجم اصلی کار توسط مهندسان و مشاوران داخلی اجرا شده است.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر،وی ادامه داد: حجم زیادی از منطقه یک آزادراه تهران –شمال ( حدفاصل تهران تا شهرستانک) دارای تونل های بزرگ است که از استانداردهای بالایی در حوزه  ایمنی برخوردارند. ضمن اینکه در فرآیند ساخت پل های این پروژه نیز دقت نظر بالایی وجود دارد. بنابراین کار بسیار ارزشمند و البته پرهزینه ای در آزادراه تهران- شمال انجام می شود که ارتباط جدیدی بین تهران و شمال کشور برقرار می کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس دستور وزیر راه و شهرسازی، مجموعه زیباسازی در طول این مسیر طراحی می شود که یک اقدام ارزشمند است و انتظار داریم همزمان با تکمیل منطقه یک، امکانات تفریحی، رفاهی و خدماتی این منطقه نیز به بهره برداری برسد تا ضمن اشتغالزایی، آسایش مردم را فراهم کند.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش درباره وجود نقدینگی زیاد در جامعه گفت: در حال حاضر نقدینگی زیادی در دست مردم است که هدایت این نقدینگی ها در جهت پروژه های بزرگ به دلیل ثروت زا بودن می تواند برای کشور منفعت داشته باشد.

لاریجانی افزود: نکته مهم این است که دولت بسترهایی را فراهم کند که نقدینگی به سمت پروژه‌های ثروت زا هدایت شود؛ نکته مهم دیگر به خود مردم مربوط می شود و مردم باید بدانند که  هدایت نقدینگی به موضوعات جزئی نفعی برای کشور ندارد و ثروتی هم به کشور اضافه نمی کند اما پروژه های عمرانی، ایران را آباد می کنند، ضمن اینکه استفاده از اوراق مشارکت برای اجرای پروژه های عمرانی تضمینی برای سود مردم است که ثروت زیادی را فراهم می آورد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برای پروژه هایی که به حجم زیاد سرمایه گذاری نیاز دارند باید بستر مشارکت مردم فراهم شود.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل