کد خبر: ۲۱۹۲۱ - تاریخ خبر: ۱۳:۷ - ۱۳۹۷/۴/۴

نظر بخش خصوصی از آینده نرخ ارز
نایب رییس اتاق بازرگانی ایران:

نظر بخش خصوصی از آینده نرخ ارز

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران آخرین وضعیت تعامل شرکت‌های خارجی با ایران را تشریح کرد و گفت: ما به عنوان سربازان بخش خصوصی امید داریم گره فعلی با مذاکره و دیپلماسی مقتدر وزارت امور خارجه باز شود.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،پدرام سلطانی در نشست هیات نمایندگان اتاق ایران که با حضور وزیر امور خارجه کشور برگزار شد، در مورد آخرین تعاملات شرکت‌های خارجی با نمایندگان بخش خصوصی ایران در حوزه اقتصاد، اظهار کرد: طبق آخرین اخبار، شرکت‌های بزرگ روسی تعامل خود با ایران را متوقف کرده‌اند.

 
او همچنین افزود: یک بانک ترکیه‌ای که عمده فعالیت‌های بین ایران و ترکیه را انجام می‌داد، فعالیت خود را متوقف و اعلام کرده که حساب‌های ایران بسته می‌شود.
 
نایب رییس اتاق بازرگانی ایران در مورد فعالیت شرکت‌های اروپایی نیز توضیح داد: شرکت‌های مختلف اروپایی اعلام کرده‌اند که بیشتر از دو ماه دیگر نمی‌توانند در ایران فعالیت کنند. همچنین کویت، سنگاپور، هنگ‌کنگ و تایوان اعلام کردند که بیش از این نمی‌توانند با ایران کار کنند.
 
سلطانی همچنین مطرح کرد: شرکت‌های کره‌ای و ژاپنی اعلام کرده‌اند فقط تا ماه جولای میلادی در ایران فعالیت می‌کنند و بعد از آن فعالیت خود را متوقف خواهند کرد. همچنین هند اعلام کرده که مجبور است تعاملات خود را با ایران قطع کند.
 
او اضافه کرد: سرمایه‌گذارانی که در استارت‌آپ‌های ایرانی سرمایه‌ گذاری کرده‌اند اعلام کردند که مجبور هستند از ایران بروند.
 
سلطانی با اشاره به استعلامی که از بخش خصوصی در مورد پیش بینی آنها نسبت به افزایش نرخ ارز گرفته شده است، تصریح کرد: استعلامی از بخش خصوصی گرفته شد که بررسی شود پیش‌بینی آنها نسبت به افزایش نرخ ارز چیست؛ 88 درصد از این بخش اعلام کردند رقم ارز از چیزی که روز گذشته در بازار اتفاق افتاده بالاتر خواهد بود.
 
نایب رییس اتاق بازرگانی ایران با بیان این‌که گفته می‌شود بازگشت تحریم‌ها این بار نسبت به قبل با سرعت بیشتری رخ خواهد داد، ادامه داد: ما به عنوان سربازان بخش خصوصی امید به دیپلماسی وزارت خارجه داریم و امیدواریم گره فعلی با مذاکره و دیپلماسی مقتدر حل شود.


ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل