کد خبر: ۲۱۹۰۷ - تاریخ خبر: ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۷/۴/۳

مشتریان اوراق بدهی اروپایی چه کسانی هستند؟

مشتریان اوراق بدهی اروپایی چه کسانی هستند؟

اوراق بدهی با سررسید بلندمدت منتشرشده توسط دولت‌های اروپایی بیشتر در اختیار اتباع کشورهای غیر اروپایی است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، بیشترین درصد مالکیت اتباع خارجی بر اوراق بدهی دولت‌های کشورهای عضو اتحادیه اروپا  متعلق به قبرس با 82 درصد است و پس از این کشور، لیتوانی با 73 درصد و لتونی با 68 درصد قرار دارند. کشورهای اتریش، فنلاند و استونی نیز دیگر کشورهایی هستند که بیشتر از 67 درصد اوراق بدهی آن ها در اختیار اتباع کشورهای خارجی است.

از سوی دیگر اتباع سوئد و دانمارک بیشترین مالکیت اوراق بدهی کشورهای خود را با 67 درصد در اختیار دارند و هلند، مالت و ایتالیا با 62 درصد در رده های دیگر قرار دارند. در منطقه یورو، حدود 10 درصد از اوراق بدهی در اختیار نهادهای غیرمالی است که شامل خانوارها و موسسات غیر انتفاعی است.

بیشترین سهم اوراق با سررسید کوتاه مدت از کل اوراق بدهی متعلق به سوئد، مجارستان و پرتغال با 25 درصد است. در سال 2017 بیشتر تامین مالی دولت های اروپایی از طریق فروش اوراق بدهی تامین شده است که جمهوری چک با تامین مالی 92 درصدی از این طریق رکورددار است و مالت با 91 درصد و مجارستان با 88 درصد در رده های بعدی قرار دارند. انگلیس، اسلوونی، اسلواکی، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا نیز از دیگر کشورهایی هستند که بالای 80 درصد تامین مالی خود را از اوراق انجام داده اند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل