کد خبر: ۲۱۸۹۱ - تاریخ خبر: ۱۲:۶ - ۱۳۹۷/۴/۲

بانک‌های اروپایی تمایلی به بازپرداخت بدهی خود ندارند

بانک‌های اروپایی تمایلی به بازپرداخت بدهی خود ندارند

بانک مرکزی اروپا اعلام کرد: بانک های منطقه یورو فقط ۱۱ میلیارد یورو از مجموع چند صد میلیارد یورو بدهی خود را پرداخت خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،بانک مرکزی اروپا اعلام کرد که بانک های منطقه یورو فقط 11 میلیارد یورو از مجموع بدهی های خود را به بانک مرکزی اروپا باز پرداخت خواهند کرد. این در حالی است که با توجه به مبلغ اعلام شده، بانک های اروپایی فقط بخش ناچیزی از بدهی های خود را پرداخت خواهند کرد. همچنین بانک های اروپایی در اواسط سال 2016 میلادی در راستای عملیات بازفاینانس 4 ساله، 399 میلیارد یورو از بانک مرکزی اروپا قرض گرفتند و متعهد شدند که سود کمی را در صورت وام دادن به بخش های اصلی اقتصادی پرداخت کنند.

البته اقدام بانک مرکزی اروپا به عنوان بخشی از بسته محرک اقتصادی در راستای مبارزه با نقدینگی پایین و رونق رشد اقتصادی اروپا انجام گرفت. بر همین اساس، بانک های اروپایی در دومین برنامه عملیات بازفاینانس خود در طی 4 سال 739 میلیارد یورو قرض گرفتند تا به بنگاه های اقتصادی تسهیلات ارائه دهند.

تحلیل گران اقتصادی بر این باور هستند که بانک های اسپانیایی و ایتالیایی بیش از نیمی از تسهیلات را گرفته اند و از آنجایی که وام های ارائه شده از سوی بانک مرکزی اروپا به عنوان ارزانترین منبع وام دهی برای آنها محسوب می شود، برای بازپرداخت اولیه وام خود تمایلی نشان نمی دهند.

بر پایه این گزارش، هزینه های وام دهی در منطقه یورو در سال های اخیر به طرز قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل