کد خبر: ۲۱۸۷۳ - تاریخ خبر: ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۷/۳/۳۱

سئول برای حراست از روابط اقتصادی با تهران تلاش می کند

سئول برای حراست از روابط اقتصادی با تهران تلاش می کند

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی در گزارشی نوشت که این کشور در تلاش است با توجه به مناسبات اقتصادی موجود از روابط تجاری با ایران بر اساس توافق هسته ای حراست کند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،کره جنوبی هیچ اقدامی تاکنون ضد توافق هسته ای سال 2015 ایران انجام نداده و به آن پایبند است و می کوشد تا مناسبات اقتصادی با ایران را حفظ کند.

این خبرگزاری ادامه می دهد مقام های وزارت تجارت کره جنوبی و شماری از مسئولان آمریکایی در این باره رایزنی هایی در کره انجام داده اند که جزییات آن منتشر نشده است.
یونهاپ می نویسد کره جنوبی مسایل اقتصادی داخلی را نیز مد نظر قرار می دهد و موضوع حضور شرکت های کره ای در ایران نیز مطرح است و باید این روند مورد حراست قرار گیرد.
این گزارش می افزاید 'یون کانگ هیون' معاون وزارت خارجه کره جنوبی در امور اقتصادی با 'کریستوفر ای. فورد' دستیار وزیر خارجه در امور امنیت بین الملل و خلع سلاح این کشور گفت و گوهایی درباره ارتباطات اقتصادی و تجاری کره جنوبی و ایران داشته است.
وزارت خارجه کره جنوبی حاضر به ارایه جزییات بیشتری از این دیدار نشده است اما تاکید کرده است این کشور همچنان قصد دارد در این باره با آمریکا رایزنی هایش را ادامه دهد.
'دونالد ترامپ' رییس جمهور آمریکا بعد از نقض توافق هسته ای، تلاش زیادی کرده است تا یک جبهه واحد علیه ایران ایجاد کند که تاکنون با مخالفت های چین، روسیه و اتحادیه اروپا روبرو شده است.
در تازه ترین مورد وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه ای اعلام کرد که 'کریستوفر ای. فورد' دستیار وزیر خارجه در امور امنیت بین الملل و خلع سلاح این کشور دوشنبه شب به کشورهای ژاپن و کره جنوبی رفته است تا سیاست های دولت دونالد ترامپ در باره ایران و برنامه هسته ای این کشور را با مقامات این دو کشور به بحث و بررسی بگذارد.
این دستیار وزیر خارجه آمریکا را اندرو پیک، معاون دستیار وزیر خارجه در امور کشورهای خاور نزدیک و چند مقام دیگر در این سفر همراهی می کنند.
فورد پیش از سفر به کره جنوبی، اعمال تحریم های مجدد علیه برنامه های مرتبط با فعالیت های هسته ای ایران را از دیگر موضوعاتی نام برد که او در گفت وگوهایش با مقامات کره جنوبی و ژاپن مطرح خواهد شد.
مقام کره جنوبی در این دیدار از ادامه رایزنی هایش با امریکا برای حفظ مناسبات تجاری و اقتصادی با ایران خبر داده است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل