کد خبر: ۲۱۱۹ - تاریخ خبر: ۱۵:۴۵ - ۱۳۹۳/۹/۱۰

۷۰ سرمایه‌گذار خارجی وارد بورس تهران شدند

۷۰ سرمایه‌گذار خارجی وارد بورس تهران شدند

برای نخستین بار در تاریخ بازار سرمایه بیش از ۷۰ سرمایه گذار خارجی در سال ۹۳ وارد این بازار شده اند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،در هشت ماه گذشته 72 سرمایه گذار خارجی پس از پشت سر گذاشتن مراحل قانونی، کدهای سهامداری خود را دریافت کرده و به جمع سهامداران بازار سرمایه ایران ملحق شدند.

بر پایه این گزارش؛ نخستین کد سهامدار خارجی بازار سرمایه ایران را آبان ماه سال 1373 یک شرکت آلمانی دریافت کرد و تاکنون 286 کد سهامدار برای افراد خارجی صادر شده است.
همچنین سرمایه گذارانی از انگلیس، روسیه، آلمان، سوییس، هند، ترکیه، لبنان، آفریقای جنوبی، امارات، نروژ، یونان، اندونزی، مالدیو، هنگ کنگ، عراق، پاکستان و افغانستان از ابتدای سال 93 وارد بازار سرمایه ایران شده اند و در این فهرست نام 25 ایرانی مقیم خارج از کشور دیده می شود که آمارها نشان از افزایش حضور ایرانیان مقیم خارج از کشور در بازار سرمایه می دهد.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار اوایل آبان ماه امسال در حاشیه راه اندازی سامانه پس از معاملات از تسهیل ورود سرمایه گذاران خارجی خبر داده بود.
به گفته صالح آبادی، سازمان بورس با همکاری سازمان سرمایه گذاری خارجی در حال بررسی و ارتقای مقررات ورود سرمایه گذاران خارجی به بازار سرمایه است.
همچنین تسویه چند ارزی، یکی از ویژگی های مهم سامانه جدید پس از معاملات است که این مزیت، امکان اتصال این سامانه را به سایر کشورها فراهم می کند تا شرایط برای بین المللی شدن بازار سرمایه ایران مهیا شود.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل