کد خبر: ۲۰۸۱۴ - تاریخ خبر: ۱۱:۲۵ - ۱۳۹۷/۳/۲۸

۱.۴ میلیون فقره چک برگشت خورد
در اردیبهشت ماه؛

۱.۴ میلیون فقره چک برگشت خورد

بالغ بر ۱.۴ میلیون فقره چک به ارزشی بالغ بـر ١٣٩ هزار میلیارد ریال، در اردیبهشت ماه ١٣٩٧ در کل کشور برگشت داده شد که نسبت بـه ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۴۹.۶ و ۵۵.۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،در اردیبهشت ماه ١٣٩٧، در کل کشور بیش از 9.9 میلیون فقره چک به ارزشی حدود ٧٩٤ هزار میلیارد ریال مبادله شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب 47.7 درصد و 70.3 درصد افزایش نشان می‌دهد. همچنین در ماه مورد گزارش، در استان تهران حدود 3.7 میلیون فقره چک به ارزشی بالغ بر ٤٥٦ هزار میلیارد ریال مبادله شد.

در این ماه 53.9 درصد از تعداد چک‌های مبادله‌ای کل کشور در سه استان تهران، اصفهان و خراسان رضوی مبادله شده که به‌ ترتیب با 36.9 درصد، 9.4 درصد و 7.6 درصد بیشترین سهم را در مقایسه با سایر استان‌ها دارا بوده‌اند. همچنین 68.1 درصد از ارزش چک‌های فوق در سه استان تهران (57.5 درصد)، اصفهان (5.5 درصد) و خراسان رضوی (5.1 درصد) مبادله شده که بیشترین سهم را در مقایسه با سایر استان‌ها دارا بوده‌اند.

چک‌های وصولی

در اردیبهشت ماه ١٣٩٧، در کل کشور حدود 8.5 میلیون فقره چک بـه ارزشی حدود ٦٥٥ هزار میلیارد ریال وصول شد که نسبت به ماه قبـل از نظـر تعداد و مبلـغ بـه ترتیب 47.3 درصد و 74 درصد افزایش نشان می‌دهد. بر این اساس در ماه مورد گزارش، در کل کشور 85.6 درصد از کل تعداد چک‌های مبادله‌ای و 82.5 درصد از کل مبلغ چک‌های مبادله‌ای وصول شد.

بر پایه این گزارش، در اردیبهشت ماه ١٣٩٧ در استان تهران حدود 3.2 میلیون فقره چک به ارزشی حدود ٣٨٤ هزار میلیارد ریال وصول شد. در ماه مورد گزارش در استان تهران از نظر تعداد 86.3 درصد و از نظر ارزش 84 درصد از کل مبلغ چک‌های مبادله‌ای وصول شده است.

همچنین در ماه مذکور در بین سایر استان‌های کشور بیشترین نسبت تعداد چک‌های وصولی به کل چک‌های مبادله‌ای در استان، به ترتیب به استان‌های گیلان (88.7 درصد)، یزد (88.3 درصد) و البرز (87.7 درصد) اختصاص یافته و استان‌های کهگیلویه و بویراحمد (74.4 درصد)، کردستان (77 درصد) و خراسان شمالی (80.3 درصد) پایین‌ترین نسبت تعداد چک‌های وصولی به کل چک‌های مبادله شده در استان را به خود اختصاص داده‌اند.

در ماه مورد گزارش، در بین سایر استان‌های کشور بیشترین نسبت ارزش چک‌های وصولی به کل ارزش چک‌های مبادله‌ای در استان به ترتیب به استان‌های بوشهر (91.1 درصد)، ایلام (88.9 درصد) و خوزسـتان (86.7 درصد) اختصاص یافته و استان‌های کردستان (45.6 درصد)، کهگیلویه و بویراحمد (72.6 درصد) و خراسان شمالی (72.7 درصد) کمترین نسبت ارزش چک‌های وصولی به کل ارزش چک‌های مبادله شده در استان را به خود اختصاص داده‌اند.

چک‌های برگشتی

در اردیبهشت ماه ١٣٩٧، در کل کشور بالغ بر 1.4 میلیون فقره چک به ارزشی بالغ بـر ١٣٩ هزار میلیارد ریال برگشت داده شد که نسبت بـه ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب 49.6 درصد و 55.1 درصد افزایش نشان می‌دهد. همچنین در استان تهران معادل ٥۰١ هزار فقره چک به ارزشی حدود ٧٣ هزار میلیارد ریال برگشت داده شد. بر این اساس در ماه مورد گزارش، در کل کشور 14.4 درصد از کل تعداد چک‌های مبادله‌ای و 17.5 درصد از کل مبلغ چک‌های مبادله‌ای برگشت داده شده است.

این گزارش حاکی است، در ماه مورد گزارش، در استان تهران 13.7 درصد از کل تعداد چک‌های مبادله‌ای و 16 درصد از کل مبلغ چک‌های مبادله‌ای برگشت داده شده است. در ماه مذکور در بین سایر استان‌های کشور بیشترین نسبت ارزش چک‌های برگشتی بـه کل ارزش چک‌های مبادله شده در استان به ترتیب به استان‌های کردسـتان (54.4 درصد)، کهگیلویه و بویراحمد (27.4 درصد) و خراسان شمالی (27.3 درصد) اختصاص یافته و استان‌های بوشهر (8.9 درصد)، ایلام (11.1 درصد) و خوزستان (13.3 درصد) کمترین نسبت ارزش چک‌های برگشتی به کل ارزش چک‌های مبادله شـده در استان را به خود اختصاص داده‌اند.برچسب ها
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل