کد خبر: ۲۰۷۹۸ - تاریخ خبر: ۱۲:۵۶ - ۱۳۹۷/۳/۲۷

گزارش بانک مرکزی از جزییات رشد اقتصادی ۳.۷ درصدی

گزارش بانک مرکزی از جزییات رشد اقتصادی ۳.۷ درصدی

معاون اقتصادی بانک مرکزی با بیان اینکه بر اساس آمار رشد اقتصادی در سال گذشته ٣.٧ درصد بوده است، گفت: در سال ٩۶ تمام گروه‌های اقتصادی مثل نفت، صنایع، معادن و خدمات رشد مثبت داشت.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،پیمان قربانی در نشستی خبری گفت: سال ٩5 و ٩6 را با تورم یک رقمی به پایان رساندیم و تورم اردیبهشت ماه نیز ٩.١ درصد بوده است. وی با اشاره به آمار منتشره درباره رشد اقتصادی نیز گفت: بر اساس آمار رشد اقتصادی در سال گذشته ٣.٧ درصد بوده است

معاون اقتصادی بانک مرکزی با بیان اینکه در سال ٩6 تمام گروه‌های اقتصادی مثل نفت، صنایع، معادن و خدمات رشد مثبت داشته است، خاطر نشان کرد: فصول سوم و چهارم بخش نفت رشد کاهشی داشته است. همچنین در حوزه صنعت در سال گذشته 5.٣ و چهارم 5.4 درصد رشد داشته‌ایم.

به گفته قربانی، شاخص کل کارگاه های صنعت پارسال 5.5 درصد و در سه ماهه چهارم نیز 5.٧ درصد بوده است که افزایش یافته است. قربانی با اشاره به رشد مثبت 1.4 درصدی در حوزه ماشین آلات، گفت: در بخش سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه ساختمان نیز با رشد 8 درصدی در فصل چهارم مواجه بودیم که این حرکت خوبی در این حوزه است.

وی با تاکید بر اینکه این آمار نشان از بهبود معاملات دارد، ادامه داد: در سال گذشته 614 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد که 61.7 درصد در حوزه سرمایه در گردش بوده که نسبت به 64.4 درصد در گذشته، با کاهش مواجه بوده ایم.

معاون اقتصادی بانک مرکزی افزود: دلیل این کاهش تمرکز بانک مرکزی بر سرمایه در گردش است. قربانی با تبریک پیروزی تیم ملی فوتبال ایران، اظهارداشت: امیدوارم حمایتی که از فوتبال ملی می شود، از پول ملی هم بشود زیرا در شرایط کنونی کشور در جنگ اقتصادی است که باید توجه کرد یکی از حربه های دشمن در این شرایط ایجاد جنگ روانی و سفته بازی در بازارهای مختلف از جمله ارز و سکه است.

وی ادامه داد: توصیه ما به هموطنان سرمایه گذاری در حوزه های مولد اقتصادی و حفظ دارایی های خود و همچنین کمک به تولید کشور است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل