کد خبر: ۲۰۷۷۹ - تاریخ خبر: ۱۱:۳ - ۱۳۹۷/۳/۲۶

هدایت نقدینگی به سمت تولید تب سکه را پایین می آورد
نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس:

هدایت نقدینگی به سمت تولید تب سکه را پایین می آورد

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، تاکید کرد: سرمایه های سرگردان عامل اصلی داغ شدن بازار سکه، طلا و ارز بوده است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،هادی قوامی با بیان اینکه هدایت نقدینگی به سمت تولید می تواند وضعیت قیمت سکه و ارز را در کشور ساماندهی کند، گفت: تلاطم موجود در بازار سکه به علت نقدینگی های رها شده در بازار است که به موج سواری برخی منجر شد.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه دولت به دنبال افزایش قیمت ها نیست، تصریح کرد: علت اصلی گرانی های رخ داده در بازار بلاتکلیفی نقدینگی در کشور است از این رو دولت باید سیاستی در راستای بهبود شرایط پیگیری کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا عرضه بیشتر سکه نمی تواند وضعیت قیمت ها در این بازار را بهبود ببخشد، تصریح کرد: عرضه بیشتر سکه هم نمی تواند کمکی به ساماندهی این بازار کند از این رو بهترین کار مدیریت صحیح حوزه تولید است.

قوامی با تاکید بر اینکه نقدینگی به مسیری که بیشترین سود را داشته باشد هدایت می شود، افزود: در ماه های اخیر مردم سکه، ارز و طلا را دارای بیشترین سود دانسته و حتی با خارج کردن نقدینگی خود از شبکه بانکی به تلاطم بیشتر بازار دامن زدند.

وی با بیان اینکه بانک ها و بورس در هدایت نقدینگی به سمت تولید موفق نبودند، تصریح کرد: دولت باید با توجه به نوآوری های در دست ایجاد در مراکز تحقیقاتی شرایط اجتماعی را برای کارآفرینان فراهم کرده و به این ترتیب رونقی در اقتصاد ایجاد کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: هزینه کرد منابع در حوزه دلالی سکه مخرب ترین اقدامی است که بازار را ملتهب می کند از این رو دولت باید با دلالی در این بخش مقابله کند.

قوامی با بیان اینکه اعمال سیاست های منطقی می تواند بازار را به وضعیت مناسب هدایت کند، گفت: در صورتی که دولت بتواند نقدینگی را به حوزه طرح های پربازده و بدون دلالی هدایت کند افراد به جای هجوم به سمت بازار ارز و سکه و مانند آن در طرح های با بازدهی بالا مشارکت کرده و حتی خانه های خود را نیز برای این مهم به فروش می رسانند.

وی با تاکید بر اینکه معجزه نظام خلفت در تولید است، افزود: متاسفانه در شرایط فعلی پر زحمت ترین کار توجه به تولید است در صورتی که اگر دولت به این حوزه بیش از پیش توجه کند دیگر نیازی به تلاش برای کنترل تورم نیست.

قوامی با بیان اینکه توجه به تولید خود به خود به اعمال سیاست هایی در حوزه افزایش صادرات نیز منجر خواهد شد، گفت:  متاسفانه در حال حاضر دولت برنامه داخلی ندارد از این رو تکیه بر تدوین برنامه منسجم بهترین کار ممکن است.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: ارایه تسهیلات ارزان می تواند در راستای تولید با صرفه و عدم هدایت نقدینگی به سمت بازارهای کاذب کمک کند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل