کد خبر: ۱۹۶۲۴ - تاریخ خبر: ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۷/۳/۱۳

هوش مصنوعی اقتصاد دیجیتال را به ۲۳ تریلیون دلار افزایش می دهد
تا سال ۲۰۲۵ میلادی؛

هوش مصنوعی اقتصاد دیجیتال را به ۲۳ تریلیون دلار افزایش می دهد

تحقیقات اخیر نشان می دهد که بکارگیری هوش مصنوعی می تواند اقتصاد دیجیتال جهانی را تا سال ۲۰۲۵ میلادی به ۲۳ تریلیون دلار افزایش دهد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،تازه ترین بررسی های انجام گرفته در ایالات متحده بر روی بکارگیری هوش مصنوعی در اقتصاد دیجیتال نشان می دهد که این صنعت تا سال 2025 میلادی می تواند با رسیدن به رقم 23 تریلیون دلار در حدود 2 برابر به ارزش اقتصاد دیجیتال جهانی بیافزاید.

همچنین اقتصاد دیجیتال جهانی در سال 2017 میلادی به رقم 12.9 تریلیون دلار رسید که حاکی از سرانه 17.1 درصدی در تولید ناخالص داخلی جهان دارد. این تحقیق تحت عنوان «شاخص ارتباط جهانی 2018 » انجام گرفته که در پنجمین سال خود قرار دارد. البته فقدان استعداد جهانی در حوزه هوش مصنوعی تهدیدی برای رشد در این بخش تلقی می شود.

تحقیقات نشان می دهد که صنایع در حال بکارگیری و استقبال از هوش مصنوعی در فناوری های کلیدی توانمندساز از قبیل پهنای باند، مراکز داده ها،   فضای ابری، داده های بزرگ و اینترنت اشیاء در قبال تبدیل ارتباط به ارتباط هوشمند و بکارگیری نوآوری برای ایجاد موج جدید رشد اقتصادی هستند.

امروزه، اقتصاد دیجیتال توسط اینترنت با محوریت مشتری هدایت می شود؛ ضمن اینکه صنایع بطرز فزآینده ای در حال بکارگیری ارتباط هوشمند بمنظور ساخت مدل های جدید تجاری، محصولات، فرآیندها و خدمات هستند که می تواند چرخه جدیدی از رشد اقتصادی را به همراه بیاورد.

بر پایه این گزارش، بکارگیری کارآمد هوش مصنوعی در مقیاس بزرگ و کشورها نیازمند سه عنصر مهم یعنی قدرت محاسبه، داده های علامت گذاری شده و الگوریتم ها است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل