کد خبر: ۱۹۶۱۱ - تاریخ خبر: ۱۰:۵ - ۱۳۹۷/۳/۱۳

مبادله بیش از ۶.۷ میلیون فقره چک در کشور
طی فروردین ۹۷ صورت گرفت؛

مبادله بیش از ۶.۷ میلیون فقره چک در کشور

بیش از ۶.۷ میلیون فقره چک به ارزشی بالغ بر ٤٦٦ هزار میلیارد ریال در فروردین ماه ١٣٩٧، در کل کشور مبادله شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۳۳.۲ درصد و ۴۶.۸ درصد کاهش نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، در فروردین ماه 1397 در استان تهران حدود 2.2 میلیون فقره چک به ارزشی حدود ٢٦٣ هزار میلیارد ریال مبادله شد. در فروردین ماه سال جاری 50.6 درصد از تعداد چک‌های مبادله‌ای کل کشور در سه استان تهران، اصفهان و خراسان رضوی مبادله شده است که به‌ ترتیب با 32.7 درصد، 9.3 درصد و 8.6 درصد بیشترین سهم را در مقایسه با سایر استان‌ها دارا بوده‌اند. همچنین 67 درصد از ارزش چک‌های فوق در سه استان تهران (56.3 درصد)، خراسان رضوی (5.6 درصد) و اصفهان (5.1 درصد) مبادله شده است که بیشترین سهم را در مقایسه با سایر استان‌ها دارا بوده‌اند.

چک‌های وصولی

در فروردین ماه ١٣٩٧، درکل کشور حدود 5.8 میلیون فقره چک به ارزشی بالغ بر ٣٧٦ هزار میلیارد ریال وصول شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب 33.4 درصد و 45.6 درصد کاهش نشان می‌دهد.

در ماه مورد گزارش، درکل کشور 85.8 درصد از کل تعداد چک‌های مبادله‌ای و 80.8 درصد از کل مبلغ چک‌های مبادله‌ای وصول شد. در فروردین ماه ١٣٩٧، در استان تهران حدود 1.9 میلیون فقره چک بـه ارزشی حدود ٢١٥ هزار میلیارد ریال وصول شد. در ماه مورد گزارش در استان تهران از نظر تعداد 85.7 درصد و از نظر ارزش 81.8 درصد از کل مبلغ چک‌های مبادله‌ای وصول شده است.

در ماه مذکور در بین سایر استان‌های کشور بیشترین نسبت تعداد چک‌های وصولی به کل چک‌های مبادله‌ای در استان، به ترتیب به استان‌های گیلان (90.4 درصد) یزد (88.2 درصد) و البرز، سمنان و کرمانشاه هر یک (87.4 درصد) اختصاص یافته و استان‌های کهگیلویه و بویراحمد (76.9 درصد)، کردستان (78.6 درصد) و هرمزگان (80.6 درصد) پایین‌ترین نسبت تعداد چک‌های وصولی به کل چک‌های مبادله شده در استان را به خود اختصاص داده‌اند.

در ماه مورد گزارش، در بین سایر استان‌های کشور بیشترین نسبت ارزش چک‌های وصولی به کل ارزش چک‌های مبادله‌ای در استان به ترتیب به استان‌های بوشهر(88.2 درصد)، کرمانشاه (88.1 درصد) و زنجان (85.9 درصد) اختصاص یافته است و استان‌های آذربایجان غربی (64.4 درصد)، سـمنان (67 درصد) و هرمزگان (68.1 درصد) کمترین نسبت ارزش چک‌های وصولی به کل ارزش چک‌های مبادله شده در استان را به خود اختصاص داده‌اند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل