کد خبر: ۱۸۵۷۷ - تاریخ خبر: ۱۲:۲۹ - ۱۳۹۷/۳/۹

صندوق بین المللی پول چین رشد اقتصادی

صندوق بین المللی پول چین رشد اقتصادی

با گذشت یک هفته از زمانی که عربستان سعودی و روسیه آمادگی خود را برای در پیش گرفتن یک سیاست جدید برای افزایش تولید نفت اعلام کردند، وزیران انرژی عربستان سعودی، امارات متحده عربی و کویت قصد دارند روز شنبه برای گفت و گو درباره مسائل اوپک دیدار کنند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،بلومبرگ به نقل از منابع آگاه گزارش داد خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان سعودی، با بخیت الرشیدی، وزیر انرژی کویت و سهیل المزروعی، وزیر انرژی امارات که ریاست دوره‌ای اوپک را در دست دارد، در شهر کویت دیدار خواهند کرد. محمد الرومهی، وزیر نفت عمان نیز ممکن است به آنها ملحق شود.

قیمت نفت پس از این که عربستان سعودی و روسیه هفته گذشته اعلام کردند بخشی از تولیدی که تحت توافق کاهش تولید با 22 کشور دیگر برای حذف مازاد عرضه جهانی محدود کرده بودند را احیا خواهند کرد، سقوط کرد. اکثر تولیدکنندگان درباره پیشنهاد احیای تولید مورد مشورت قرار نگرفته اند. اوپک و متحدانش شامل روسیه و عمان قرار است اواخر ژوئن در شهر وین برای مذاکره درباره توافق کاهش تولید که فعلا مقرر است تا پایان امسال اجرا شود، گفت و گو کنند.

به گفته اوله هانسن، مدیر تحقیقات کالا در ساکسو بانک، دیدار در شهر کویت احتمالا برای اطمینان از هماهنگ بودن این کشورها در آستانه نشست ماه آینده اوپک انجام می‌شود. هر گونه مخالفت احتمالی به روند قیمت‌ها در فاصله حال حاضر تا 22 ژوئن بستگی دارد. کاهش پنج دلاری قیمت نفت در چند روز گذشته مسلما مایه ناراحتی کسانی شده که از اعلام تصمیم هفته گذشته این تولیدکنندگان خشنود نبودند.

به گفته هانسن، امارات متحده عربی و کویت دو کشوری هستند که پس از عربستان سعودی و روسیه بیشترین منفعت را از موافقت با افزایش تولید خواهند برد، زیرا این کشورها ظرفیت شناور کافی دارد.

قیمت نفت برنت امسال 13 درصد رشد کرده و توافق کاهش تولید به هدف مهم حذف مازاد جهانی نائل شده است. ذخایر مازاد که قیمت‌های نفت را در سه سال گذشته تحت فشار کاهشی قرار داده بودند، در آوریل به پایین متوسط پنج ساله در کشورهای توسعه یافته سقوط کردند.برچسب ها
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل