کد خبر: ۱۸۵۴۱ - تاریخ خبر: ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۷/۳/۷

رشد اقتصادی امسال امارات ۲.۱ درصد خواهد بود
موسسه رتبه‌بندی " مودی اعلام کرد:

رشد اقتصادی امسال امارات ۲.۱ درصد خواهد بود

موسسه رتبه‌بندی " مودی اعلام کرد" افزایش بهای نفت به این کشور کمک خواهد کرد کسری بودجه خود را از ۲.۳ درصد به ۰.۸ درصد از تولید ناخالص داخلی خود برساند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،بخش خدمات سرمایه‌گذاری موسسه رتبه بندی " مودی" اعلام کرد: رشد اقتصادی امارات برای سال جاری به 2.1 درصد و برای سال 2019 به 3.9 درصد خواهد رسید که بخش بزرگی از این رشد بر دوش افزایش مخارج دولتی و تقویت درآمدهای غیرنفتی این کشور است. 

این موسسه در بخش دیگری از گزارش خود آورده است: به دلیل صادرات بالای محصولات هیدروکربنی، کاهش بهای نفت نتوانست مانع از رشد مناسب اقتصاد این کشور در میان مدت شود. پیش بین موسسه مودی گزارش صندوق بین المللی پول از اقتصاد امارات را تایید می کند که رشد اقتصادی 2 و 3.6 درصدی برای سال های 2018 و 2019 را پیش بینی کرده بود.

انتظار می‌رود صادرات نفت امارات به دلیل پایبندی این کشور به توافق فریز نفتی بین اعضای سازمان اوپک امسال رشد محسوسی نداشته باشد. کشورهای عضو این سازمان امیدوارند با هدف کمک به افزایش بهای نفت تا پایان امسال تولید خود را در سطح ثابتی نگه دارند.

به گفته موسسه مودی، افزایش مخارج دولتی در ابوظبی و افزایش بهای نفت که هفته گذشته به رقم 80 دلار در هر بشکه نیز رسید، به دولت امارات کمک خواهد کرد کسری بودجه خود را کمتر کند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل