کد خبر: ۱۸۵۱۰ - تاریخ خبر: ۱۳:۱۵ - ۱۳۹۷/۳/۶

شفافیت شرکت های سرمایه گذاری بیشتر می شود
طبق ابلاغیه سازمان بورس؛

شفافیت شرکت های سرمایه گذاری بیشتر می شود

سازمان بورس و اوراق بهادار در ابلاغیه ای همه شرکت های سرمایه گذاری ثبت شده از جمله ۲۳ شرکت حاضر در بورس و فرابورس را مکلف کرد از صورت‌های مالی نمونه استفاده کنند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،بر اساس اطلاعیه سازمان بورس، این صورت‌های مالی در شامل حداقل الزامات ارائه و افشا بوده و در صورتی‌ که سازمان بورس، الزامات بیشتری برای ارائه و افشا در صورت‌های مالی اعلام کند، شرکت‌ها مکلف به ارائه اطلاعات هستند.

افزون بر این، در تهیه صورت‌های مالی نمونه، به افشای مناسب و کافی اطلاعات تحت شرایط عمومی و کلی تاکید و از پرداختن به اطلاعات مرتبط با شرایط خاص، خودداری شده و در موارد با اهمیت، اطلاعات مرتبط با شرایط خاص نیز باید حسب مورد و ضرورت طبق استانداردهای حسابداری گزارش شود.

براساس این گزارش، طبق دستورالعمل شناسایی و ثبت نهادهای مالی فعال دربازار اوراق بهادار نزد سازمان (مصوب 21 آبان 90)، شرکت سرمایه‌گذاری باید حداقل 80 درصد از دارایی‌ها را به سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار و حداقل 70 درصد از دارایی‌ها را به سرمایه‌گذاری در اوراق بهاداری اختصاص دهد که در اثر سرمایه‌گذاری در این اوراق بهادار به‌ تنهایی یا به همراه اشخاص تحت کنترل خود در شرکت ناشر اوراق بهادار یادشده، نفوذ قابل ملاحظه پیدا نکند یا کنترل آن را به‌ دست نیاورد.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل