کد خبر: ۱۸۵۰۴ - تاریخ خبر: ۱۰:۴۷ - ۱۳۹۷/۳/۶

پیش بینی رونق در معاملات بورس
یک کارشناس بازار سرمایه بیان کرد؛

پیش بینی رونق در معاملات بورس

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به عکس العمل مثبت بازار سرمایه نسبت به مواضع سیاسی گفت: در صورت رفع موانع تولید در کشور، حمایت از تولید کنندگان داخلی و ادامه دار شدن روابط تجاری ایران با کشورهای اروپایی، می توان انتظار روند صعودی معاملات را در میان و بلند مدت داشت.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،بر خلاف دغدغه‌های فعالان بازار سرمایه از مسائل سیاسی پیرامون و نگرانی از سقوط شاخص بورس، هیچ اتفاق عجیب و غیر قابل پیش بینی در معاملات بازار سرمایه ایجاد نشد و بالعکس شاهد روند رشد در معاملات این بازار بودیم.

در این میان نمی‌توان حمایت حقوقی‌ها پس از مشخص شدن نتیجه برجام به بورس را نادیده گرفته و نکته قابل تامل اینجاست که سهامداران حقیقی هم نیز به این موضوع خوش بین بودند و این امر موجب ادامه حرکت رو به مثبت شاخص بورس شد.

تا جایی که شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در گذشت پس از حدود دو هفته از نتیجه برجام بیش از هزار واحد رشد کرد و به نیمه ارتفاع 95 هزار واحد رسید که به گفته تحلیل گران این بازار گروه‌های پالایشی، خودرویی و فولادی از پیشتازان معاملات در هفته گذشته بودند.

در این رابطه کیوان شیخی کارشناس بازار سرمایه  بیان کرد: با توجه به اتفاقات پیرامون در حوزه سیاسی بازار بورس عکس العمل منفی نسبت به این موضوع از خود نشان نداد و علت اصلی این امر را می‌توان در پیش خور شدن معاملات بورس و روند منفی معاملات در هفته‌های قبل از نتیجه مذاکرات جستجو کرد که پس از این شاهد روند عادی در معاملات این بازار بودیم.

وی در ادامه افزود: شرایط پیرامون بازار سرمایه نشان می‌دهد موضوعات سیاسی تاثیر چندانی بر روند معاملات بورس ندارند و سهامداران با دید منطقی معامله می‌کنند.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به مثبت ارزیابی شدن شرایط شرکت‌های بورسی گفت: شرایط شرکت‌های بورسی با توجه به رشد نرخ دلار، تورم، رشد قیمت نفت و کالای اساسی مثبت بوده است.

شیخی تاکید کرد: در صورت رفع موانع تولید در کشور، حمایت از تولید کنندگان داخلی و ادامه دار شدن روابط تجاری ایران با کشور‌های اروپایی، می‌توان انتظار روند صعودی معاملات را در میان و بلند مدت داشت.

حال با این اوصاف و با توجه به روند معقول رشد صنایع بورسی در بازار سرمایه، باید منتظر ماند و دید در آینده چه شرایطی در انتظار سهام و معامله گران بورس خواهد بود.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل