کد خبر: ۱۸۵۰۲ - تاریخ خبر: ۱۰:۲۵ - ۱۳۹۷/۳/۶

تحریم ها هم نمی تواند جلوی پیشرفت نفتی ایران را بگیرد
وزیر انرژی روسیه :

تحریم ها هم نمی تواند جلوی پیشرفت نفتی ایران را بگیرد

وزیر انرژی روسیه اعلام کرد: کاهش تولید نفت ایران براثر تحریم ها، به اندازه ای که برخی در بازار نفت انتظار دارند، قابل توجه نخواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، 'آلکساندر نواک'در گفت وگو با شبکه تلویزیونی روسی ار.ب.کا در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است براثر تحریم ایران، روزانه 800 هزار بشکه نفت از بازار جهانی کاهش یابد، اظهار داشت: معتقدم که این رقم به مراتب کمتر خواهد بود.

وی افزود: وضعیت تا اندازه زیادی به واردکنندگان نفت ایران بستگی دارد که بخش عمده آنها در شرایط کنونی در منطقه آسیا و اقیانوس آرام قرار دارند.
وزیر انرژی روسیه گفت: معتقدم که تحریم ها تاثیری زیادی بر تولید نفت ایران ندارد و ممکن است حداکثر 10 درصد از تولید نفت ایران کاهش یابد.

**بهای نفت بین 65 تا 75 دلار خواهد بود
وزیر انرژی روسیه پیش بینی کرد که بهای نفت در بازار جهانی تا پایان امسال بین 65 تا 75 دلار برای هر بشکه خواهد بود.
وی افزود: طیف بهای نفت در بازار جهانی تا پایان سال 2018 بین بشکه ای 65 تا 75 دلار خواهد بود.

**تولید نفت به تدریج افزایش می یابد
وزیر انرژی روسیه با اشاره به دیدار با وزیر نفت عربستان سعودی که روز جمعه در سن پترزبورگ برگزار شد، خاطرنشان کرد که در نشست ماه ژوئن اوپک ممکن است تصمیم برای افزایش تدریجی و شناور تولید نفت گرفته شود.
نواک همچنین در گفت وگو با شبکه تلویزیونی روسیه24 که در حاشیه همایش اقتصادی بین المللی سن پترزبورگ برگزار شد، گفت که زمان آن فرا رسیده که بتدریج از توافق با اوپک خارج شویم.
وی درباره افزایش تولید نفت افزود: لازم نیست که این اقدام فوری و سریع صورت گیرد زیرا چنین اقدامی در سال 2014 منجر به سقوط بهای نفت در بازار جهانی شد.
نواک تصریح کرد: وضعیت بازار جهانی تثبیت یافته و درحالی که سال گذشته بهای نفت بشکه ای 50 دلار بود هم اینک به 78 دلار رسیده است. ریسکی که در رابطه با برجام وجود دارد و احتمال کاهش تولید نفت بر بهای آن در بازار جهانی تاثیر (مثبت) می گذارد.
به گزارش ایرنا، اوپک در نشست رسمی 30 نوامبر 2016 (دهم آذر) 1395 خود در وین، برای نخستین بار از سال 2008 میلادی با کاهش تولید موافقت کرد تا با کاهش مازاد عرضه نفت در بازارها، به بالارفتن سطح قیمت ها کمک کند.
براساس این توافق، مقرر شد اوپک یک میلیون و ٢00 هزار بشکه در روز از سطح تولید خود بکاهد.
ایران، نیجریه و لیبی تا رسیدن به سطح تولید پیش از بحران خود از برنامه کاهش تولید اوپک مستثنی شدند.
14 کشور الجزایر، آنگولا، اکوادور، گینه استوایی، گابن، ایران، عراق، کویت، لیبی، نیجریه، قطر، عربستان، امارات متحده عربی و ونزوئلا عضو اوپک هستند.
اوپک همچنین موفق شد بیستم آذرماه 1395، تولیدکنندگان نفت غیراوپک شامل روسیه، قزاقستان، گینه، جمهوری آذربایجان، سودان، مالزی، عمان، بولیوی، مکزیک، بحرین و برونئی را با خود همراه سازد.
این تولیدکنندگان نیز در مجموع با کاهش 600 هزار بشکه در روز از تولید نفت خود موافقت کردند.
توافق کاهش تولید تا پایان سال 2018 تمدید شده است و همه کشورهای عضو موظف به تبعیت از آن هستند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل