کد خبر: ۱۷۴۴۶ - تاریخ خبر: ۱۱:۵۳ - ۱۳۹۷/۳/۱

اختصاص ۱۴ میلیارد دلار برای واردات کالا از ابتدای ۹۷
سخنگوی دولت اعلام کرد :

اختصاص ۱۴ میلیارد دلار برای واردات کالا از ابتدای ۹۷

سخنگوی دولت اعلام کرد که از روز اول فروردین ماه سال جاری تا روز ۲۹ اردیبهشت ماه برای ثبت سفارش ۱۰۰ هزار و ۱۹۸ قلم کالا، میزان ۱۴ میلیارد و ۳۳۴ میلیون دلار تخصیص یافته است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،محمدباقر نوبخت صبح امروز و در نشست خبری هفتگی خود با خبرنگاران با اعلام این مطلب افزود: قرار ما این بود که ارز مورد نیاز کشور را تا جایی که می توانیم شناسایی کنیم و بدون محدودیت با ثبت سفارش برای واردات تخصیص دهیم.

وی افزود: همچنین قرار بود کسانی که از امکانات کشور برای تولید کالا استفاده می کنند، ارز صادراتی خود را به داخل بدون پیمان سپاری ارزی عرضه کنند. نوبخت تاکید کرد: اگر کالایی با نرخ ارزی بالاتر از 4 هزار و 200 تومان برای فروش محاسبه می شود، مردم اطمینان داشته باشند که آن کالا قاچاق است.

سخنگوی دولت با اشاره به آخرین گزارشات اعلام شده از سوی بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: براساس گزارش وزارت صمت طی 2 ماه گذشته برای 100 هزار و 198 قلم کالا، 14 میلیارد 334 میلیون دلار ثبت سفارش شده است.

رییس سازمان برنامه و بودجه به تفکیک ثبت سفارش واردات کالا پرداخت و گفت: از ابتدای فروردین تا 29 اردیبهشت ماه برای کالاهای اساسی 2 هزار و 389 قلم کالای اساسی، یک میلیارد و 96 میلیون دلار تخصیص یافته است.

نوبخت ادامه داد: در مدت مشابه برای 17 هزار و 270 قلم کالاهای مصرفی یک میلیارد و 518 میلیون دلار، برای 59 هزار و 432 قلم کالای واسطه ای که عمدتا مورد نیاز کارگاه های تولیدی بوده اند، 8 میلیارد و 512 میلیون دلار تخصیص یافته است.

وی رقم تخصیص یافته برای 15 هزار و 508 قلم کالای سرمایه ای را 2 میلیارد و 665 میلیون دلار و برای 5 هزار و 599 قلم سایر کالاها 543 میلیون دلار اعلام کرد.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل